Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Baroko

Muzeum Vysočiny Jihlava

08. 09. 2017 - 19. 11. 2017

Baroko ze sbírek jihlavského muzea - výstava připravená ve spolupráci se Státním okresním archivem v Jihlavě; přiblíží život v Jihlavě i podobu samotného města v 17. a 18. století.

Rok 2017 byl vyhlášen rokem baroka. Proto v době od 8. září do 19. listopadu nabídne Muzeum Vysočiny Jihlava v malém výstavním sále ve spolupráci se Státním okresním archivem v Jihlavě svým návštěvníkům výstavu s  názvem Baroko, která přiblíží život v Jihlavě i samotnou podobu města v 17. a 18. století.

 

Výstava nepřinese jen samotné vysvětlení pojmu „baroko“ a základní informace o jeho charakteristických rysech. Objeví se tu řada zajímavostí o jihlavských barokních architektonických památkách, o tehdejším malířství, sochařství, o pohřbívání a samozřejmě také o dobových poměrech a politické situaci. Na výstavě budou k vidění dvojrozměrné i trojrozměrné předměty. Jihlavský archiv ze svých fondů zapůjčí listiny, kroniky a další archiválie, muzeum ze svých sbírek vystaví nábytek, obrazy, sklo, cín, porcelán, církevní a jiné předměty.

 

Výstavu doprovodí také přednáška Mgr. Davida Zimoly o pohřbívání v době baroka.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.