Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Hudba v myšlenkách Masarykových

Muzeum Vysočiny Jihlava

premiéra koncertního pásma Jitky Baštové (akordeon) a Jindřicha Macka (loutna) k výročí 80 let od úmrtí T. G. Masaryka

14. září uplyne 80 let od úmrtí prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Připomínkou tohoto výročí bude i premiéra koncertního pásma Hudba v myšlenkách Masarykových, které vytvořili Jindřich Macek a Jitka Baštová.

V Malovaném sále jihlavského muzea zazní v podání akordeonu Jitky Baštové a loutny Jindřicha Macka hudba česká i slovenská doplněná průvodním slovem o T. G. Masarykovi.

 

Posluchači vyslechnou jeho poselství, množství citátů a připomenou si významné události z jeho života. Prostor bude věnován hudbě klasické (A. Dvořák, L. Janáček, B. Martinů), ale i současné (P. Zagar, J. Macek, V. Trojan, J. Hartík).

 

„Dovolte nám připomenout vybranou hudbu skladatelů od 19. století až po současnost společně s citacemi a životními mezníky „Prezidenta Osvoboditele“, významného Čecha, který je i dnes symbolem ideálů svobody a demokracie, souladu slov i činů.“

                                                                                         

Koncert se uskuteční v Malovaném sále ve čtvrtek 16. února od 18:00, vstupné je 50 a 70 Kč.

Předprodej vstupenek zahájen 1. února, vstupenky jsou k dispozici na pokladně muzea, rezervace možná na mailu oberreiterova@muzeum.ji.cz.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.