Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

KOUZLENÍ BÍLOU NITKOU

Muzeum Zubří

01. 09. 2017 - 05. 11. 2017

Zuberská výšivka, kterou ženy s pomocí jehly a bílé nitky stvořily na plátně obdivuhodná díla, se představí po boku krajky paličkované.

Bílá nitka je pojítkem dvou naprosto rozdílných technik k výrobě krajky. Vyšívaná krajka potřebuje rám, jehlu a plátno. Paličkovaná krajka herduli a paličky, kterých může být od tří do tříset. Pojďte se podívat na unikátní srovnání dvou řemeslných technik do Výstavní galerii Petrohrad. Výstava je přístupená od 1.9. - 5.11.2017 každé út, čt, pá, so, ne od 14.00 do 17.00 hodin.

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Fenomén Igráček

23. 06. 2022 - 30. 08. 2022
Muzeum Zubří

Muzeum Zubří ve spolupráci s firmou EFKO-karton, s. r. o., Inspirací Zlín a Technickým muzeem v Brně zvou na interaktivní výstavu s názvem Fenomén Igráček. Muzeum Zubří ve spolupráci s firmou EFKO-karton, s. r. o., Inspirací Zlín a Technickým muzeem v Brně zvou na interaktivní výstavu s názvem Fenomén Igráček. Na návštěvníky čekají kromě historických a současných podob legendární hračky také dva neprodejné unikáty – figurky v podobě házenkáře HC ROBE Zubří a metláře. Jak házená, tak výroba metel je s městem Zubřím úzce spjata. V expozici nebude chybět ani horká novinka výrobce hraček z Vysočiny – Igráček Pilot a Letuška. Tvůrci výstavy připravili také dětskou hernu a možnost zazávodit si na zmodernizované legendární české autodráze Ites, což potěší nejen kluky, ale i jejich tatínky a dědečky. Výstava se uskuteční od 23. června do 31. srpna tohoto roku. Prázdninová návštěvní doba (letní prázdniny - července, srpen)   Po, Pá, So: 14 -18 h. Út, Čt, Ne:   9 -12 h. St:  Zavřeno Možnost sjednání prohlídky mimo návštěvní dobu telefonicky: 702 183 234  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.