Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

MUZEJNÍ NOC, aneb CESTA DO PRAVĚKU

Muzeum Zubří

Vydejte se spolu s námi na cestu proti proudu času. Promítání kultovního filmu Karla Zemana Cesta do pravěku, výstava kreseb Zdeňka Buriana, pravěké tvořivé dílny, poznání práce archeologů, možnost vyzkoušet si činnosti pravěkého člověka

Vše v Muzeu Zubří na Hlavní ulici č. 824 a v přilehlé zahradě.

V pátek 31. května 2019 bude Muzeum Zubří již potřetí otevřené až do pozdních večerních hodin. Stejně jako minulý rok se zapojilo do celonárodního festivalu muzejních nocí. Expozice muzea se otevře široké veřejnosti i s komentovanou prohlídkou. A na co se můžete tento rok těšit? Na nefalšovanou cestu do pravěku.
Celé prostory muzea a přilehlá zahrada se bude věnovat tomuto tématu. Ve vzdělávací místnosti Jana Koláčka bude promítán film Karla Zemana – Cesta do pravěku z roku 1955. Mistrovské dílo bylo díky projektu Čistíme svět fantazie v letošním roce digitálně zrekonstruováno.

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

DĚJINY UDATNÉHO ČESKÉHO NÁRODA

20. 06. 2019 - 01. 09. 2019
Muzeum Zubří

Zábava pro děti i dospělé. Výstava obřího leporela Dějiny udatného českého národa. Léto se kvapem blíží. Muzeum Zubří zahajuje svoji 4. letní sezónu. Na co se můžete těšit? Nejen na komentované prohlídky expozice, které vás seznámí se zajímavostmi Zubří, ale hlavně na výstavu obřího leporela Dějiny udatného českého národa. Humorné komiksové ztvárnění české historie v nadživotní velikosti vychází ze stejnojmenné knihy od výtvarnice a spisovatelky Lucie Seifertové, která za ní byla oceněna cenami Magnesia Litera za nejlepší dětskou knihu, Zlatou stuhou a Zlatou pečetí. Ve spolupráci s Českou televizí vznikl stejnojmenný animovaný seriál, kde se průvodcem po české historii stal český lev. Ten bude provázet i vás.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.