Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

MUZEJNÍ NOC, aneb CESTA DO PRAVĚKU

Muzeum Zubří

Vydejte se spolu s námi na cestu proti proudu času. Promítání kultovního filmu Karla Zemana Cesta do pravěku, výstava kreseb Zdeňka Buriana, pravěké tvořivé dílny, poznání práce archeologů, možnost vyzkoušet si činnosti pravěkého člověka

Vše v Muzeu Zubří na Hlavní ulici č. 824 a v přilehlé zahradě.

V pátek 31. května 2019 bude Muzeum Zubří již potřetí otevřené až do pozdních večerních hodin. Stejně jako minulý rok se zapojilo do celonárodního festivalu muzejních nocí. Expozice muzea se otevře široké veřejnosti i s komentovanou prohlídkou. A na co se můžete tento rok těšit? Na nefalšovanou cestu do pravěku.
Celé prostory muzea a přilehlá zahrada se bude věnovat tomuto tématu. Ve vzdělávací místnosti Jana Koláčka bude promítán film Karla Zemana – Cesta do pravěku z roku 1955. Mistrovské dílo bylo díky projektu Čistíme svět fantazie v letošním roce digitálně zrekonstruováno.

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Muzejní noc - Pásli ovce Valaši


Muzeum Zubří

Již šestým rokem se Muzeum Zubří zapojuje do Festivalu muzejních nocí, který každoročně pořádá Asociace muzeí a galerií České republiky ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR. Letošní zuberská noc bude věnována ovečkám, pasáčkům a všeobecně životu na salaši, ale také výrobkům z vlny, mléka – prostě nám Valachům.   Co vás čeká? Vystoupení dětí z VSPT Malý Radhošť - Těšit se můžete na úžasné vystoupení dětí z Valašského souboru písní a tanců - Malý Radhošť, které nás zavede do světa Valachů a jejich tradic. Přednáška o velkých šelmách - Pojďte zjistit, co se stalo, když se velké šelmy dostaly na salaš. Promítání - Představení dokumentárního filmu o životě na Valašsku vás přenese do počátku 20. století, kde poznáme nejen tradiční salašnický život, ale i nově rodící se metropole. Život na salaši a ukázky tradičních řemesel - Nebudou chybět ani ukázky tradičních řemesel, která byla spojena se salašnictvím a s chovem ovcí, která si návštěvníci budou moci sami vyzkoušet. Úkoly pro malé i velké, za které každý obdrží odměnu. Počítání oveček - A co takhle si trochu odpočinout a zkusit si tradiční počítání oveček? Ale trochu jinak? Tato činnost je skvělým způsobem, jak si užít klidný večer a relaxovat v prostředí muzea. Večer u ohně s bačou - A večer u ohně možná i bača zazpívá.  

Přečíst více

Výstava - Pěkné kvítí z bílých nití

26. 04. 2024 - 26. 05. 2024
Muzeum Zubří

Přijďte s námi obdivovat neuvěřitelnou fantazii, trpělivost a dovednost našich předků. Výstava nazvana „Pěkné kvítí z bílých nití“, kterou zapůjčí do našeho muzea Národní muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Přináší úžasný pohled do minulosti, kde budeme obdivovat neuvěřitelnou fantazii, trpělivost a dovednost našich předků. Představí se vám jedinečné květinové motivy, jako jsou pomněnky, růže, zvonky, karafiáty, fuchsie, obilné klasy, vinné hrozny a mnoho další motivů, jež byly pečlivě vytvořeny šikovnýma rukama a přeneseny na jemné bílé plátno, tyl a síťovinu.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.