Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Obyčejný člověk František Segrado

Muzeum Zubří

18. 06. 2020 - 30. 08. 2020

Výstavní galerie Petrohrad ožije výtvarnou výstavou s názvem Obyčejný člověk František Segrado, která představí známého zpěváka z jiných úhlů. Návštěvník se tak bude moct seznámit s Františekem Segradem jako výtvarníkem, šperkařem či textařem.

Návštěvníkovi se představí přes stopadesát výtvarných děl, které nejsou omezené pouze na malířské plátno, ale i na kameny, desky hudebních nástrojů a jiné nezvyklé materiály. V jeho tvorbě nechybí bohatá výrazová škála, která se promění na hravost, hledačství, zkoumaní, ale poměňovaní něčeho banálního a obyčejně všedního na zvláštní a výjimečné.

Výstava je věnovaná i osobnosti Františka Segrada, který v tomto roce dosáhl významného životního jubilea, a přestavuje ho jako člověka tvořivého. Jak on sám řekl v rozhovoru pro Regionální televizi: “Všechno se to doplňuje. Když chvilku nedělám muziku, tak mě pálí ruce, abych něco namaloval či stvořil.“ . Jeho prioritou není vystavování, spíše samotná tvorba. Přesto za své obrazy, ale i šperky, které vytvořil s manželkou Marií, byl oceněn v několika výtvarných soutěžích u nás i v zahraničí.

Seznámit se s dílem Františka Segrada ve Výstavní galerii Petrohrad, Nad Fojstvím 67, 756 54 Zubří je možné až do 30. srpna 2020. Otevírací doba každou středu, čtvrtek, pátek, sobotu a neděli od 14.00 – 18.00 hodin. I tady platí hygienické opatření Ministerstva zdravotnictví. Vstup do výstavních prostor je povolen najednou pouze 5 osobám s ochrannými prostředky dýchacích cest.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Muzejní noc - Pásli ovce Valaši


Muzeum Zubří

Již šestým rokem se Muzeum Zubří zapojuje do Festivalu muzejních nocí, který každoročně pořádá Asociace muzeí a galerií České republiky ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR. Letošní zuberská noc bude věnována ovečkám, pasáčkům a všeobecně životu na salaši, ale také výrobkům z vlny, mléka – prostě nám Valachům.   Co vás čeká? Vystoupení dětí z VSPT Malý Radhošť - Těšit se můžete na úžasné vystoupení dětí z Valašského souboru písní a tanců - Malý Radhošť, které nás zavede do světa Valachů a jejich tradic. Přednáška o velkých šelmách - Pojďte zjistit, co se stalo, když se velké šelmy dostaly na salaš. Promítání - Představení dokumentárního filmu o životě na Valašsku vás přenese do počátku 20. století, kde poznáme nejen tradiční salašnický život, ale i nově rodící se metropole. Život na salaši a ukázky tradičních řemesel - Nebudou chybět ani ukázky tradičních řemesel, která byla spojena se salašnictvím a s chovem ovcí, která si návštěvníci budou moci sami vyzkoušet. Úkoly pro malé i velké, za které každý obdrží odměnu. Počítání oveček - A co takhle si trochu odpočinout a zkusit si tradiční počítání oveček? Ale trochu jinak? Tato činnost je skvělým způsobem, jak si užít klidný večer a relaxovat v prostředí muzea. Večer u ohně s bačou - A večer u ohně možná i bača zazpívá.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.