Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Retroperspektiva

Muzeum Zubří

08. 03. 2022 - 03. 04. 2022

Výstava s názvem Retroperspektiva představí tvorbu výtvarného sdružení MODICUM SPATIUM Vitae.

Sdružení vzniklo jako volné umělecké a hlavně lidské sdílení malého, nevelkého, skromného prostoru svérázného bytí, prožívání a umělecké tvorby. Každý ze členů tvoří v jiném oboru, sdružení tak snoubí volnou i cílenou fotografickou tvorbu Karla Nováčka, plastiky a objekty Libora Stratílka a digitální i analogovou tvorbu malby a kresby Marka Mikla. Posledně jmenovaný doplňuje rozsah i občasně publikovanými texty a prózami.

 

Slavnostní vernisáž výstavy se uskuteční v úterý 8. března 2022 od 16.00 hodin ve Výstavní galerii Petrohrad za hudebního doprovodu cimbálové muziky pod vedením Ladislava Zetka.

 

Výstava bude otevřena do 3. dubna 2022, vždy ve středu, čtvrtek, pátek, sobotu a neděli od 14.00 do 17.00 hodin.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Muzejní noc - Pásli ovce Valaši


Muzeum Zubří

Již šestým rokem se Muzeum Zubří zapojuje do Festivalu muzejních nocí, který každoročně pořádá Asociace muzeí a galerií České republiky ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR. Letošní zuberská noc bude věnována ovečkám, pasáčkům a všeobecně životu na salaši, ale také výrobkům z vlny, mléka – prostě nám Valachům.   Co vás čeká? Vystoupení dětí z VSPT Malý Radhošť - Těšit se můžete na úžasné vystoupení dětí z Valašského souboru písní a tanců - Malý Radhošť, které nás zavede do světa Valachů a jejich tradic. Přednáška o velkých šelmách - Pojďte zjistit, co se stalo, když se velké šelmy dostaly na salaš. Promítání - Představení dokumentárního filmu o životě na Valašsku vás přenese do počátku 20. století, kde poznáme nejen tradiční salašnický život, ale i nově rodící se metropole. Život na salaši a ukázky tradičních řemesel - Nebudou chybět ani ukázky tradičních řemesel, která byla spojena se salašnictvím a s chovem ovcí, která si návštěvníci budou moci sami vyzkoušet. Úkoly pro malé i velké, za které každý obdrží odměnu. Počítání oveček - A co takhle si trochu odpočinout a zkusit si tradiční počítání oveček? Ale trochu jinak? Tato činnost je skvělým způsobem, jak si užít klidný večer a relaxovat v prostředí muzea. Večer u ohně s bačou - A večer u ohně možná i bača zazpívá.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.