Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

ROK V ZUBŘÍ

Muzeum Zubří

01. 12. 2016 - 31. 12. 2016

Unikátní fotografická výpověď o společenském, kulturním i sportovním životě v Zubří.

 
Vzdělávací centrum Jana Koláčka
Od čtvrtku 1. prosince - 19. prosince
 
Slavnostní vernisáž výstavy čtvrtek 1. 12. od 16.00 hodin
Otevřeno: po. - ne: 14 – 18 hodin
Vstupné: dobrovolné
Výstava bude pokračovat i v roce 2017!
Akci finančně podporuje Zlínský kraj.

Fotografická výpověď o společenském životě v Zubří v průběhu jednoho roku.
Původní tradice odkazující k životu a zábavě našich předků obecně, ale i nová, čistě zuberská zábava, která koření každoročně život ve městě teprve v posledních letech, kultura, sport, spolková činnost i pár mimořádných událostí, které se v roce 2016 v Zubří uskutečnily. To všechno bylo po celý rok vystaveno hledáčku fotografa Ivana Dostála. A Odbor kultury a sportu nyní přichází představit výsledek jeho práce. A věřte, když se z toho neuvěřitelného množství fotomateriálu vybere jen zlomek a uspořádá šikovně do jednoho jediného prostoru našeho depozitáře, nebudete možná věřit vlastním očím. Vznikla unikátní výpověď o tom, jak to v Zubří celý rok 2016 kulturně, sportovně i společensky žilo. Věřím, že i vy jste součástí tohoto života, tudíž i součástí této mimořádné výstavy.
 
Jen namátkou, pro vaši představu, fotila se Mikulášká nadílka nebo Masopust souboru Beskyd, Vánoční i Metlářský jarmark, Pálení čarodejnic, báječné představení Divadelní Spony, Zuberské derby, házená, kuželky, Sportovní galavečer, Dětský sportovní den, Běh okolo Soliska, Putování s broučky, Slavnostní otevření nového depozitáře i Knihovny či Den města, Ivan Dostál byl zkrátka a jednoduše skoro u všeho, co se v Zubří v roce 2016 odehrálo. Pojďte si největší okamžiky roku prožít ještě jednou.
Srdečně vás zveme na slavnostní otevření fotografické výstavy ROK V ZUBŘÍ, které se uskuteční v Muzeu Zubří na Hlavní ulici čp. 824, dne 1. 12. 2016 od 16 hodin.
Výstava následně bude dlouhodobě otevřena v provozní dobu Muzea, tedy vždy v pondělí a pátek od 14 do 18 hodin. Po telefonické dohodě bude možné zpřístupnění prostor Muzea také mimo tuto otevírací dobu.
V rámci výstavy bude veřejnosti představen i stejnojmenný kalendář Města Zubří pro rok 2017. Ten čerpá ze stejného námětu i fotografií, jako výstava samotná. Zakoupením kalendáře si tak můžete kousek výstavy odnést domů, a nejen to – domů si odnesete vzpomínku na celý rok 2016.

 

Místo konání:
Muzeum Zubří - depozitář
Hlavní 824
756 54 Zubří
Tel.: 702183234
WWW: kultura


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.