Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Výstava - Svět kostiček®

Muzeum Zubří

24. 06. 2023 - 03. 09. 2023

Rádi bychom pozvali všechny příznivce pestrobarevných kostiček na výstavu mnoha exponátů ze stavebnice Lego®.

Rádi bychom pozvali všechny příznivce pestrobarevných kostiček na výstavu mnoha exponátů ze stavebnice Lego®, kterou na léto 2023 připravilo Muzeum Zubří ve spolupráci se sběratelem a architektem Petrem Šimrem ve Vzdělávací místnosti Jana Koláčka pod názvem „Svět kostiček ® “.

 

Náplní výstavy bude tematická expozice modelů ucelených edic továrních setů a vlastní tvorby. Hlavním lákadlem výstavy jsou ukázky z vlastní tvorby českých stavitelů - realistické vlakové soupravy, kolejové jeřáby nebo 2D architektura, sběratelské speciality nebo skulptury zvířat a osob. Pro malé i velké návštěvníky bude připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek, ke stavění z kostek Lego® Classic – Basic®, a Lego® Duplo®. 

 

 

 

Prázdninová návštěvní doba 24. 6. 2023 – 4. 9. 2023

Muzeum Zubří - Vzdělávací místnost Jana Koláčka, Hlavní 824, 756 54 Zubří

pondělí 14.00–18.00 hod.

úterý 9.00–12.00 hod.

středa ZAVŘENO

čtvrtek 9.00–12.00 hod.

pátek 14.00–18.00 hod.

sobota 14.00–18.00 hod.

neděle 9.00–12.00 hod.

 

 

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Muzejní noc - Pásli ovce Valaši


Muzeum Zubří

Již šestým rokem se Muzeum Zubří zapojuje do Festivalu muzejních nocí, který každoročně pořádá Asociace muzeí a galerií České republiky ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR. Letošní zuberská noc bude věnována ovečkám, pasáčkům a všeobecně životu na salaši, ale také výrobkům z vlny, mléka – prostě nám Valachům.   Co vás čeká? Vystoupení dětí z VSPT Malý Radhošť - Těšit se můžete na úžasné vystoupení dětí z Valašského souboru písní a tanců - Malý Radhošť, které nás zavede do světa Valachů a jejich tradic. Přednáška o velkých šelmách - Pojďte zjistit, co se stalo, když se velké šelmy dostaly na salaš. Promítání - Představení dokumentárního filmu o životě na Valašsku vás přenese do počátku 20. století, kde poznáme nejen tradiční salašnický život, ale i nově rodící se metropole. Život na salaši a ukázky tradičních řemesel - Nebudou chybět ani ukázky tradičních řemesel, která byla spojena se salašnictvím a s chovem ovcí, která si návštěvníci budou moci sami vyzkoušet. Úkoly pro malé i velké, za které každý obdrží odměnu. Počítání oveček - A co takhle si trochu odpočinout a zkusit si tradiční počítání oveček? Ale trochu jinak? Tato činnost je skvělým způsobem, jak si užít klidný večer a relaxovat v prostředí muzea. Večer u ohně s bačou - A večer u ohně možná i bača zazpívá.  

Přečíst více

Výstava - Pěkné kvítí z bílých nití

26. 04. 2024 - 26. 05. 2024
Muzeum Zubří

Přijďte s námi obdivovat neuvěřitelnou fantazii, trpělivost a dovednost našich předků. Výstava nazvana „Pěkné kvítí z bílých nití“, kterou zapůjčí do našeho muzea Národní muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Přináší úžasný pohled do minulosti, kde budeme obdivovat neuvěřitelnou fantazii, trpělivost a dovednost našich předků. Představí se vám jedinečné květinové motivy, jako jsou pomněnky, růže, zvonky, karafiáty, fuchsie, obilné klasy, vinné hrozny a mnoho další motivů, jež byly pečlivě vytvořeny šikovnýma rukama a přeneseny na jemné bílé plátno, tyl a síťovinu.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.