Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

ZPĚV ANDĚLŮ

Muzeum Zubří

24. 11. 2016 - 18. 12. 2016

MUZEUM Zubří – Výstavní galerie Petrohrad ZPĚV ANDĚLŮ-LUDMILA VAŠKOVÁ akvarely / ilustrace / grafika / keramika. Prodejní vánoční výstava.

Po delší odmlce se vracíme do výstavní galerie na Petrohradě, a vracíme se ve velkém stylu. Je nám obrovským potěšením, že první vystavující bude vskutku renesanční bytost. Dáma se zázračnýma rukama, která umí vykouzlit pohádkové obrázky, rozkošné keramické výrobky, ale také zázračné tóny svým hlasem. Dámy a pánové, těšte se, v prosinci bude na Petrohradě k vidění výstava paní Ludmily Vaškové.
Ty kouzelné obrázky, pohádkové knižní ilustrace a užitková i okrasná keramika se rodí pod rukama výtvarnice, která se netají svou inspirací v lidových písních a textech. V roce 2009 ve Valašském deníku Ludmila Vašková prozradila, že témata pro svou tvorbu nachází v obsahu lidových písní. Hledá zejména takové, které zachycují určitý prožitek člověka a mají své opodstatnění i po letech.
Paní Vašková se vedle svého talentu může pyšnit neutuchajícím zájmem o umění a zdokonalování sebe sama ve všem, co dělá. Na počátku to bylo vzdělání nejprve na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti (obor grafika a ilustrace), později na Pedagogické fakultě Palackého univerzity v Olomouci, kde se pod vedením profesora Zdeňka Přikryla setkala s modelováním a poprvé si „osahala“ hlínu. Další cenné zkušenosti nasbírala svou prací ve Valašském muzeu v přírodě, kde se naučila techniku zpracování keramické hlíny a točení na hrnčířském kruhu. Poté již zůstala na volné noze a začala tvořit ve svém domácím ateliéru. Umělecká tvorba je však podle jejích slov velmi náročná a člověk se jí učí celý život.
 
Přijďte si odpočinout od předvánočního shonu a možná i zakoupit drobný dáreček pro někoho ze svých blízkých.
 
Všechny vás srdečně zveme na slavnostní vernisáž, která se uskuteční 24. 11. 2016 v 16.00 hodin v prostorách výstavní galerie Petrohrad.
Otevírací dny a hodiny:
Od 24. 11. 2016 – 18. 12. 2016
Úterý, čtvrtek, pátek, sobota, neděle: 14 – 17 hodin

Vstupné na akci: Dobrovolné vstupné

http://kultura.mesto-zubri.cz/texty.php?typ=1&detail=481

Místo konání:
Muzeum Zubří
Nad Fojstvím 67
756 54 Zubří


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.