Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Lucienne Renaudin Vary & Robert Balzar Trio (Francie / Česko)

Novoměstská radnice

24. 02. 2020

Trumpetistka Lucienne Renaudin Vary, francouzská vycházející hvězda, se představí s jazzovým feelingem na pražském koncertě s českým triem.

Trumpetistka Lucienne Renaudin Vary, francouzská vycházející hvězda, se představí s jazzovým feelingem na pražském koncertě s českým triem Roberta Balzara, se kterým připraví program ze známých jazzových standardů.

24. 2. Velký sál, začátek v 19:30 h, vstupné od 300 Kč, vstupenky na www.jmw.cz

http://www.nrpraha.cz/program/1022/lucienne-renaudin-vary-robert-balzar-trio-francie-cesko/

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Novoměstský festival komorní hudby / NOVOFEST 2020

22. 06. 2020 - 21. 12. 2020
Novoměstská radnice

Jubilejní již 10. ročník hudebního festivalu. Jeden ze zářijových koncertů Novofestu se koná mimo Novoměstskou radnici. 22. 6. – 21. 12. Velký sál, vstupné plné 300 Kč, snížené 150 Kč, informace na www.novofest.cz         Zahajovací koncert Novofestu 2020 proběhl v červnu. Termíny dalších koncertů, které proběhnou v historickém Velkém sále Novoměstské radnice vždy od 19:30 hodin:   26. 8. Fats Jazz Band z Bratislavy - Strhující vystoupení slovenského swingového orchestru se sólisty a tancem.   22. 9. Dvořákovo kvarteto - Tradiční repertoár v tradičním podání špičkových hudebníků v čele s klavíristkou Slávkou Pěchočovou Vernerovou.   8. 10.  Hudebně literární večer - Martin Myšička a Kristina Kasíková – Oblíbená kombinace uměleckého přednesu a klavírních tónů.   30. 11.  MIMOŘÁDNÝ KONCERT - Ať žije Bohemia Saxophone Quartet! - Koncert u příležitosti 30. narozenin souboru (koncert byl původně plánový na jaře 2020.   21. 12. Závěrečný koncert - Trio Siraels - Předvánoční koncert s romantickou hudbou.   http://www.nrpraha.cz/program/1055/novomestsky-festival-komorni-hudby-novofest-2020/  

Přečíst více

Po vlastních stopách / Humor v hudbě / koncert Kühnova smíšeného sboru

19. 11. 2020
Novoměstská radnice

Na koncertu Kühnova smíšeného sboru vystoupí i jeho hosté - členové Zemlinského kvarteta, Lenka Navrátilová, Eva Kývalová, Ondřej Holub, Svatopluk Schuller. Koncert řídí sbormistr Jaroslav Brych. 19. 11. Velký sál, začátek v 19 hod. Vstupné dobrovolné, rezervace míst na  vstupenky@kuhnchoir.cz http://www.nrpraha.cz/program/1065/po-vlastnich-stopach-humor-v-hudbe/ Program koncertu: B. Martinů: Otvírání studánek J. Kučera: Lorem ipsum – pražská premiéra Miloš Orson Štědroň: nově iniciované dílo dedikované sboru - světová premiéra B. Martinů: Mikeš z hor   Kühnův smíšený sbor patří do hudebního světa již 60 let! Vznikl v roce 1959 připojením mužských hlasů k původně ženskému komornímu sboru, který založil ještě během svých studií na AMU v roce 1958 Pavel Kühn (1938–2003). Navázal tak na práci svých rodičů, sbormistrů Markéty a Jana Kühnových. K prvnímu koncertu tehdy nového sboru napsal Bohuslav Martinů kantátu Mikeš z hor. Sbormistr Jaroslav Brych vystudoval nejprve hru na lesní roh na pardubické konzervatoři ve třídě O. Tvrdého a poté dirigování na pražské AMU u V. Neumanna, J. Veselky a R. Elišky. Opakovaně se účastnil dirigentských kurzů H. Rillinga ve Stuttgartu.    

Přečíst více

Antifona

19. 12. 2020
Novoměstská radnice

Koncert smíšeného pěveckého a capella sboru, který za téměř 20 let své existence absolvoval přes 80 koncertů a vystoupení. Na koncertě zazní průřez aktuálním repertoárem, který nebude zdaleka jenom vánoční. 19. 12. Velký sál, začátek v 19 hod. Informace o vstupném, rezervace a zakoupení vstupenek na adrese antifona@antifona.cz http://www.nrpraha.cz/program/1066/antifona/ Smíšený pěvecký a cappella sbor Antifona byl založen v roce 2001. Za dobu své existence sbor absolvoval přes 80 koncertů a vystoupení a jeho repertoár zasáhl do všech koutů sborové tvorby od té nejstarší hudby za 16. století, přes klasickou hudbu, lidové písně, jazz, muzikál až po moderní vážnou hudbu a pop. Nejvíc nás ale těší různé sborové experimenty, ať už jde o směsi písní nebo netradiční úpravy kde čeho - třeba jazzové koledy. Na koncertě zazní průřez aktuálním repertoárem, který nebude zdaleka jenom vánoční. Věříme, že si každý přijde na své.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.