Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Shalosh (Izrael)

Novoměstská radnice

12. 05. 2020

Jazzová kapela (piano, kontrabas, bicí), která se chová jako rocková kapela, nebo chcete-li rocková kapela, která hraje jazz.

Záleží na tom, jak to chcete slyšet. Jejich hudba je syrová, akustická, progresivní, která je nad jakýmkoli pravidlem stylu nebo definice.

12. 5. Velký sál, začátek v 19:30 h, vstupné od 300 Kč, vstupenky na www.jmw.cz

http://www.nrpraha.cz/program/999/shalosh-izrael/

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Novoměstský festival komorní hudby / NOVOFEST 2020

22. 06. 2020 - 21. 12. 2020
Novoměstská radnice

Jubilejní již 10. ročník hudebního festivalu. Jeden ze zářijových koncertů Novofestu se koná mimo Novoměstskou radnici. 22. 6. – 21. 12. Velký sál, vstupné plné 300 Kč, snížené 150 Kč, informace na www.novofest.cz         Zahajovací koncert Novofestu 2020 proběhl v červnu. Termíny dalších koncertů, které proběhnou v historickém Velkém sále Novoměstské radnice vždy od 19:30 hodin:   26. 8. Fats Jazz Band z Bratislavy - Strhující vystoupení slovenského swingového orchestru se sólisty a tancem.   22. 9. Dvořákovo kvarteto - Tradiční repertoár v tradičním podání špičkových hudebníků v čele s klavíristkou Slávkou Pěchočovou Vernerovou.   8. 10.  Hudebně literární večer - Martin Myšička a Kristina Kasíková – Oblíbená kombinace uměleckého přednesu a klavírních tónů.   30. 11.  MIMOŘÁDNÝ KONCERT - Ať žije Bohemia Saxophone Quartet! - Koncert u příležitosti 30. narozenin souboru (koncert byl původně plánový na jaře 2020.   21. 12. Závěrečný koncert - Trio Siraels - Předvánoční koncert s romantickou hudbou.   http://www.nrpraha.cz/program/1055/novomestsky-festival-komorni-hudby-novofest-2020/  

Přečíst více

Po vlastních stopách / Humor v hudbě / koncert Kühnova smíšeného sboru

19. 11. 2020
Novoměstská radnice

Na koncertu Kühnova smíšeného sboru vystoupí i jeho hosté - členové Zemlinského kvarteta, Lenka Navrátilová, Eva Kývalová, Ondřej Holub, Svatopluk Schuller. Koncert řídí sbormistr Jaroslav Brych. 19. 11. Velký sál, začátek v 19 hod. Vstupné dobrovolné, rezervace míst na  vstupenky@kuhnchoir.cz http://www.nrpraha.cz/program/1065/po-vlastnich-stopach-humor-v-hudbe/ Program koncertu: B. Martinů: Otvírání studánek J. Kučera: Lorem ipsum – pražská premiéra Miloš Orson Štědroň: nově iniciované dílo dedikované sboru - světová premiéra B. Martinů: Mikeš z hor   Kühnův smíšený sbor patří do hudebního světa již 60 let! Vznikl v roce 1959 připojením mužských hlasů k původně ženskému komornímu sboru, který založil ještě během svých studií na AMU v roce 1958 Pavel Kühn (1938–2003). Navázal tak na práci svých rodičů, sbormistrů Markéty a Jana Kühnových. K prvnímu koncertu tehdy nového sboru napsal Bohuslav Martinů kantátu Mikeš z hor. Sbormistr Jaroslav Brych vystudoval nejprve hru na lesní roh na pardubické konzervatoři ve třídě O. Tvrdého a poté dirigování na pražské AMU u V. Neumanna, J. Veselky a R. Elišky. Opakovaně se účastnil dirigentských kurzů H. Rillinga ve Stuttgartu.    

Přečíst více

Antifona

19. 12. 2020
Novoměstská radnice

Koncert smíšeného pěveckého a capella sboru, který za téměř 20 let své existence absolvoval přes 80 koncertů a vystoupení. Na koncertě zazní průřez aktuálním repertoárem, který nebude zdaleka jenom vánoční. 19. 12. Velký sál, začátek v 19 hod. Informace o vstupném, rezervace a zakoupení vstupenek na adrese antifona@antifona.cz http://www.nrpraha.cz/program/1066/antifona/ Smíšený pěvecký a cappella sbor Antifona byl založen v roce 2001. Za dobu své existence sbor absolvoval přes 80 koncertů a vystoupení a jeho repertoár zasáhl do všech koutů sborové tvorby od té nejstarší hudby za 16. století, přes klasickou hudbu, lidové písně, jazz, muzikál až po moderní vážnou hudbu a pop. Nejvíc nás ale těší různé sborové experimenty, ať už jde o směsi písní nebo netradiční úpravy kde čeho - třeba jazzové koledy. Na koncertě zazní průřez aktuálním repertoárem, který nebude zdaleka jenom vánoční. Věříme, že si každý přijde na své.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.