Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Tři bratři - Street Food Pop Up, Street Food Jam a Street Food Festival

Novoměstská radnice

10. 06. 2017 - 26. 09. 2017

I o prázdninách se budete moci při toulkách Prahou občerstvit kvalitním street foodem.

Ač ještě před pár lety mnozí netušili, co to je „ten Street Food“, dnes již nikomu není potřeba vysvětlovat, že i pouliční jídlo se může pyšnit svou vysokou úrovní.

Street Food Pop-Up se jako nejmladší z rodiny pražských Street Food Festivalů a Street Food Jamů představuje letos na Novoměstské radnici na Karlově náměstí a to již od dubna každé úterý a je jedním z kroků k vytvoření stabilní a nezávislé platformy kvalitního pouličního jídla na vysoké úrovni, čili street foodu u nás. Již nejen starousedlíci, ale i ti, kdo pracují v okolí či kolem radnice tu a tam procházejí, si zvykli, že útulný prostor malebného malého nádvoří známé kulturní památky s podloubím, kašnou, sochařskými objekty a piánem každé úterý ožívá díky třem stánkům a přicházejí pravidelně mezi 11. a 14. hodinou na pozdní snídani či oběd i kapkou relaxu během každodenního shonu a v příjemném prostředí si pochutnává každý. Street Food Pop-Up se koná do dubna do června (kromě úterý 27/6), bude pokračovat dále v září a při přízni počasí i na podzim.

Ale i během letních prázdnin si milovníci skvělého jídla pochutnají se známým mottem street food festivalu „Ulice, jak ji neznáte! … každý sám za sebe a všichni pro vás…“  I v červenci i v srpnu se totiž konají pro všechny hladové výletníky, turisty i workoholiky, kteří metropoli neopouští, oblíbené Street Food Jamy, gastro požitkářům známé již třetí rok. SFJ probíhají u Clubu Cross v pražských Holešovicích v Plynární ulici, hostí 10 - 12 účastníků a pravidelně přes dva tisíce návštěvníků. Prázdninové termíny jsou: 9. 7., 23. 7., 6. 8. a 20. 8. vždy od 10 do 18 hodin. Mlsat mohou ale i školáci a studenti, než odjedou na prázdniny a to 11. a 25. června.

17. září od 10 hodin až do vyprodání zásob (kolem 18. hodiny) pak budou všichni vítáni opět na podzimním velkém Street Food Festivalu, který otevřel 4. sezónu letos v dubnu a od roku 2014 ho navštívilo již desítky tisíc návštěvníkůTéměř padesátka profesionálů i amatérských performerů se opět představí s tím nejlepším ze street foodu. Na SFF se přeci prezentuje jídlo ulice! Jednoduchý, srozumitelný sortiment, za přijatelné peníze od usměvavých prodejců inspirovaný buď zajímavým zahraničním street foodem nebo vylepšením pouličního jídla místního.

Těšte se tedy na pochutiny ve formě asijských jídel, hot dogů, masových kuliček, salátů, galetek a palačinek, dim dům knedlíčků, sekané v housce, hamburgerů, pizzy, tacos, falafelu, sendvičů, polévek, ale i sushi nebo Pho, churros, lívanců i zmrzliny, vaflí a nanuků. Sladké, slané, cokoliv je libo pro váš mlsný jazýček! Kvalitní, pestrá a originální nabídka jídel je jednou ze zásadních myšlenek SFF. Zároveň se SFF zaměřuje i na zajištění účasti zajímavých lidí, projektů, odborníků, hudby, ale i neziskových záměrů a převratných koncepcí. Základní podmínkou účasti je servírovat ideálně bezodpadově, případně na bio degradabilním eko nádobí, tedy bez plastů. Akce je tedy pro všechny, kdo se chtějí dobře najíst a neváhají vyzkoušet nové chutě. A nejen to. Street food festival je pro ty, kdo se rádi poznají s lidmi z nejrůznějších koutů světa, chtějí se přijít jednoduše pobavit, poslechnout si dobrou hudební produkci a dozvědět se hodně zajímavostí při doprovodném programu. A u toho holdovat kaloriím, ať již milují sladkosti či maso nebo jsou příznivci veganské stravy.

Přijďte a nezapomeňte, že poptávka vždy dělá nabídku!

 

 

Facebook: www.facebook.com/streetfoodfestivalcz/

Web: http://www.nrpraha.cz/program/775/street-food-pop-up/

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Zbyněk Benýšek - výstava obrazů: Pražská scéna

05. 06. 2024 - 30. 06. 2024
Novoměstská radnice

Retrospektiva tvorby z let 1994-2024 k 75. narozeninám malíře Zbyňka Benýška a výročí 50 ti let tvorby na Praze 2. Výstava představí sofistikované malířské příběhy, tvořené imaginativní malířskou technikou. 5. 6. – 30. 6. Galerie v přízemí, otevřeno út-ne 10-18 hod, vstupné plné 50 Kč, snížené 20 Kč, rodinné 100 Kč / vernisáž výstavy 4. 6. v 18 hod / během PMN 15. 6. otevřeno i 19-24 hod a v době 19-21 bude možno se ve výstavě osobně setkat s jejím autorem, Z. Benýškem. https://www.nrpraha.cz/program/1344/zbynek-benysek-vystava-obrazu-prazska-scena/  

Přečíst více

Festival delikátních chutí – podzim 2024

06. 10. 2024
Novoměstská radnice

Další podzimní gastronomický festival na Novoměstské radnici opět nabídne lákavé vůně z nejrůznějších koutů světa i pestrou škálu delikátních chutí. Po celý den budete moci ochutnávat lahodná jídla, tradiční i cizokrajné pochoutky. 6. 10. Nádvoří, Mázhaus a přilehlá část Karlova náměstí, otevřeno 10-18 hod. Vstup zdarma. https://www.nrpraha.cz/program/1352/festival-delikatnich-chuti-podzim-2024/  

Přečíst více

Pohádkové Filharmoniště (s dětmi od 0 do 3 let)

11. 06. 2024
Novoměstská radnice

Dva dopolední koncerty ve Velkém sále Novoměstské radnice pro nejmladší posluchače s doprovodem. Pohádkové Filharmoniště (s dětmi od 0 do 3 let) Nejznámější české pohádky Boudo, Budko a O Koblížkovi bude tentokrát vyprávět Smyčcové kvarteto ve složení Xenia Solotova (1. housle), Marina Bikirjuk (2. housle), Zuzana Kořenová (viola), Dominik Velek (violoncello), společně s herečkou Alenou Hladkou.  11. 6.  Velký sál, začátek 9:30 hod a 11 hod, vstupenky (dospělý 290, dítě 90 Kč) je možné koupit na GoOut, podrobnosti na www.filharmoniste.cz https://www.nrpraha.cz/program/1357/pohadkove-filharmoniste-s-detmi-od-0-do-3-let/  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.