Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Muzeum Rumburk

Ohodnoťte muzeum

Oblastní muzeum v Děčíně

Vedení Oblastního muzea v Děčíně, příspěvková organizace Ústeckého kraje, zve jménem svým všechny zájemce o historii na prohlídku nové rozsáhlé muzejní expozice své pobočky v Rumburku (Na Valech 401/4).


4,7
Celkový dojem z muzea
Nová expozice instalovaná v 1. patře rumburského muzea s názvem Střípky z historie  nenásilně vytrhne návštěvníky z reality přetechnizovaného světa a vtáhne je do světa poutavých příběhů.


V rámci tohoto výletu do minulosti prožijí úspěchy i pády s manželi Stradalovými a v jejich vyhlášeném salonu se seznámí se vzácnou pozůstalostí týkající se Ference Listza.

Od hostinských z hradní restaurace na Tolštejně se dozvědí nejednu zajímavost o celém regionu a prohlédnou si archeologické nálezy.

Prostřednictvím obrazů krásnolipského malíře Augusta Frinda, které jsou pojítkem celé nové expozice si vytvoří novou představu o drsném životě v „českém Nizozemí“ a právě Mistrovy kusy jsou zárukou, že se každý do muzea bude rád vracet. Co dílo, to neopakovatelný originál skrývající skutečný příběh. Ne nadarmo je Frind nazýván „Mistr kompozice“. Věrně a do detailu přesně vykresluje před očima pozorovatele celou skutečnost.

Stačí jen pozorně vnímat. Přijďte najít svou cestu do budoucnosti nalézáním souvislostí v minulosti.

 

Další dvě nově otevřené expozice Poklad ukrytý v rákosí a Granitová krajina šluknovská naleznou návštěvníci v prvním patře muzea. Ve dvou výstavních sálech se můžete přírody nejen dotknout, ale i prožít kouzlo její atmosféry.

V expozici s názvem Granitová krajina šluknovská se vrátíte v čase o 600 milionů roků zpět a v jeho proudu se projdete geologickou minulostí Šluknovského výběžku. K vidění jsou minerály a další geologické zajímavosti.

 

V další místnosti se návštěvník přesune ke břehům Velkého rybníka. Ocitne se na břehu největší vodní plochy regionu, na území přírodní rezervace Velký rybník. Setká se s jejími obyvateli, především těmi ptačími, neboť Velký rybník a blízký Světlík jsou významnými ornitologickými lokalitami, a zcela určitě objevíte Poklad ukrytý v rákosí.

Fotogalerii z expozice naleznete http://muzeumdc.cz/article/vernisaz-nove-prirodovedne-expozice/150/1/0

Zaměření: vlastivědné

Vložit příspěvek

Diskusní příspěvky

žádné příspěvky
Žádná aktualita

Kontakty

Adresa:

Muzeum Rumburk
Na valech 401/4
408 01 Rumburk
GPS: 50.9499507, 14.5576643

Telefon:

+420412332194

Oficiální stránky muzea:

http://www.muzeumdc.cz


Výsledky hodnocení

Expozice a výstavy
5,0
Lidé v muzeu
5,0
Služby návštěvníkům
4,0
Doprovodné akce
0,0
Zobrazit všechna hodnocení muzea (1)
4,7
Celkový dojem z muzea

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.