Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Den architektury

Oblastní muzeum v Litoměřicích (Oblastní muzeum v Litoměřicích, příspěvková organizace)

V rámci festivalu Den architektury proběhne program také v Litoměřicích. Oblastní muzeum v Litoměřicích připravilo komentovanou vycházku Rakouskou severozápadní dráhou.

Účastníci exkurze budou sledovat stopy, nebo spíše koleje, železniční spojnice protínající Litoměřice. Tato velice důležitá dopravní tepna pozměnila tvář města nejprve při své výstavbě v 70. letech 19. století a následně v 50. letech 20. století při svém zásadním rozšíření. Vycházka povede mezi současnou a původní zastávkou Litoměřice město a bude si všímat nejdůležitějších urbanistických proměn této části města. Účastníky provede Jan Peer, kurátor muzea.

Ve druhé části programu navštívíme původní železniční zastávku Litoměřice město. Její budova byla roku 2014 kompletně zrekonstruována a dnes se zde nachází mj. kavárna Káva s párou. V ní se budeme moci usadit a zhlédnout prezentaci historických fotografií ze sbírek Oblastního muzea v Litoměřicích, které nám přiblíží, jak se místo proměnilo pod vlivem výstavby železniční cesty. Poté bude možné si s paní Janou Plíhalovou projít budovu a navštívit místa veřejnosti běžně nepřístupná. Spoluorganizátorem programu je Káva s párou. (Na komentovanou prohlídku interiérů je třeba rezervace místa.)

Bližší informace jsou uvedeny na webových stránkách muzea: 

https://www.muzeumlitomerice.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=200065&id=1659

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Rekonstrukce staré radnice

02. 01. 2024 - 31. 12. 2024
Oblastní muzeum v Litoměřicích (Oblastní muzeum v Litoměřicích, příspěvková organizace)

Výstava o historii a průběhu obnovy památkově chráněné budovy, která se v prosinci loňského roku stala národní kulturní památkou. Oblastní muzeum v Litoměřicích je dlouhodobě uzavřeno z důvodu rekonstrukce budovy a přípravy nové muzejní expozice. Již nyní ale mohou zájemci nahlédnout do interiérů staré městské radnice, ve které muzeum sídlí, a prohlédnout si je v čisté, dosud nezařízené podobě. Navštívit mohou také jedinečný zasedací sál, kterému zásah restaurátorů dodal původní barevnost. Součástí návštěvnické trasy je i výstava o rekonstrukci staré radnice. Prohlídku lze objednat v pokladně muzea. https://www.muzeumlitomerice.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=200065&id=1716&p1=2684

Přečíst více

O historii staré radnice

02. 01. 2024 - 31. 12. 2024
Oblastní muzeum v Litoměřicích (Oblastní muzeum v Litoměřicích, příspěvková organizace)

Při procházce městem se můžete zastavit na prohlídku výstavy o historii a zajímavostech jedné z nejcennějších historických budov v Litoměřicích. 11 panelů umístěných v podloubí a ve dvoře muzea přiblíží osudy staré městské radnice. Její budova prošla v posledních dvou letech úspěšnou rekonstrukcí, která byla oceněna mimo jiné vyhlášením stavby národní kulturní památkou. Výstava je volně přístupná, dvůr budovy je otevřen ve dnech úterý–pátek od 10 do 16 hodin. Přijďte objevit nová zákoutí v centru města!  https://www.muzeumlitomerice.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=200065&id=1717&p1=2685  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.