Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Holubí pošta

Oblastní muzeum v Litoměřicích (Oblastní muzeum v Litoměřicích, příspěvková organizace)

12. 01. 2016 - 28. 02. 2016

Výstava s názvem Holubí pošta představí fenomén, který je znám již od starověku a není zapomenut ani v dnešní době moderních technologií. Vernisáž výstavy proběhne 12. ledna 2016 v 17 hodin.

Výstava se zaměřuje především na využití holubů k doručování soukromých zpráv i vojenských šifrovaných depeší. K těmto účelům poštovní holub sloužil od starověku až po moderní dobu. Není opomenut ani jeho význam v době válečných konfliktů, kdy holub zastával nejen roli poštovního doručovatele, ale také „fotošpiona“. Výstava prezentuje i zajímavosti o chovu poštovních holubů, údaje o tom, kolik druhů se vyskytuje v Čechách nebo to, kteří predátoři holuby ohrožují.
Výstava je pořádána ve spolupráci s Poštovním muzeem.
Výstava potrvá do 28. 2. 2016.

Doprovodný program k výstavě:
20. ledna 2016 od 14 hodin proběhne Ornitologická vycházka pro veřejnost.
Vycházku povede Mgr. Václav Beran, zoolog Muzea města Ústí nad Labem.
Sraz ve 14 hodin před Oblastním muzeem v Litoměřicích na Mírovém náměstí, vstup zdarma.
 

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Botanická exkurze okolím Encovan


Oblastní muzeum v Litoměřicích (Oblastní muzeum v Litoměřicích, příspěvková organizace)

Celodenní exkurze bude zaměřená na návštěvu trojice přírodovědně významných lokalit v okolí Encovan. V kulturní a intenzivně zemědělsky využívané krajině východně od Litoměřic se dochovaly fragmenty květnatých bílých strání stejně jako stále vzácnější druhově bohaté porosty světlých dubových hájů. Ze vzácnějších druhů je možné se setkat například se lnem žlutým (Linum flavum), čičorkou pochvatou (Coronilla vaginalis), třemdavou bílou (Dictamnus albus) nebo zárazou vyšší (Orobanche elatior).   Sraz: v 8:40 na žst. Křešice (okr. Litoměřice) Trasa: Křešice – Encovany – PP Stráně nad Suchým potokem – PP Skalky u Třebutiček – PR Holý vrch – Zahořany – Křešice Exkurzi povede botanik Karel Nepraš. Podrobnější kontakty jsou uveřejněny na webových stránkách muzea: https://www.muzeumlitomerice.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=200065&id=1698  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.