Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Komentovaná prohlídka výstavy Doba dřevěná, doba minulá

Oblastní muzeum v Litoměřicích (Oblastní muzeum v Litoměřicích, příspěvková organizace)

Na třetí adventní neděli připravilo Oblastní muzeum v Litoměřicích předvánočně laděnou komentovanou prohlídku výstavy Doba dřevěná, doba minulá. Návštěvníci se při ní budou moci zahřát svařeným vínem nebo vánočním čajem a poslechnout si staré koledy.

Komentovaná prohlídka proběhne 11. 12. 2016 od 14 hodin, výstavou provede její autor a soukromý sběratel pan Zdeněk Novák.

Vůně dřeva a svařeného vína, mrazivé počasí a vyprávění o tom, jak se žilo dříve, dotvoří atmosféru nedělního odpoledne v muzeu. Autor výstavy předvede práci s pilou, hoblíkem i šindelářským struhem. Ukáže, jak se vyráběly šindele, odhalí, který nástroj se nazýval vlaštovka, kocour nebo macek. Odkryje příběhy skrývající se za některými zdánlivě obyčejnými věcmi, které však svojí pamětí mohou být dnes již výjimečné.

http://www.muzeumlitomerice.cz


Vyhledat muzeum


Aktuality

Rekonstrukce staré radnice

02. 01. 2024 - 31. 12. 2024
Oblastní muzeum v Litoměřicích (Oblastní muzeum v Litoměřicích, příspěvková organizace)

Výstava o historii a průběhu obnovy památkově chráněné budovy, která se v prosinci loňského roku stala národní kulturní památkou. Oblastní muzeum v Litoměřicích je dlouhodobě uzavřeno z důvodu rekonstrukce budovy a přípravy nové muzejní expozice. Již nyní ale mohou zájemci nahlédnout do interiérů staré městské radnice, ve které muzeum sídlí, a prohlédnout si je v čisté, dosud nezařízené podobě. Navštívit mohou také jedinečný zasedací sál, kterému zásah restaurátorů dodal původní barevnost. Součástí návštěvnické trasy je i výstava o rekonstrukci staré radnice. Prohlídku lze objednat v pokladně muzea. https://www.muzeumlitomerice.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=200065&id=1716&p1=2684

Přečíst více

O historii staré radnice

02. 01. 2024 - 31. 12. 2024
Oblastní muzeum v Litoměřicích (Oblastní muzeum v Litoměřicích, příspěvková organizace)

Při procházce městem se můžete zastavit na prohlídku výstavy o historii a zajímavostech jedné z nejcennějších historických budov v Litoměřicích. 11 panelů umístěných v podloubí a ve dvoře muzea přiblíží osudy staré městské radnice. Její budova prošla v posledních dvou letech úspěšnou rekonstrukcí, která byla oceněna mimo jiné vyhlášením stavby národní kulturní památkou. Výstava je volně přístupná, dvůr budovy je otevřen ve dnech úterý–pátek od 10 do 16 hodin. Přijďte objevit nová zákoutí v centru města!  https://www.muzeumlitomerice.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=200065&id=1717&p1=2685  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.