Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Litoměřice, jak už je neznáme

Oblastní muzeum v Litoměřicích (Oblastní muzeum v Litoměřicích, příspěvková organizace)

02. 06. 2016 - 31. 08. 2016

Od 2. června se v ulicích města Litoměřice můžeme setkat s množstvím fotografických panelů, jež nás vrátí do minulosti a představí město v podobě, kterou jsme již zapomněli nebo jsme ji vůbec neměli možnost poznat.

20 exteriérových stojanů rozmístěných v prostoru města jsou součástí výstavy Litoměřice, jak už je neznáme, kterou pořádá Oblastní muzeum v Litoměřicích od 2. 6. do 31. 8. 2016.

Venkovní panely se starými fotografiemi pocházejícími z muzejního fotoarchivu budou mít vztah k místu, na kterém se daná instalace a její divák právě budou nacházet. Tímto způsobem bude možné objevit třeba ulice, které stály na místě dnešních železničních kolejí, zaniklou plovárnu na Labi nebo zbořený gotický kostel sv. Jiřího. „Výstava začne u budovy muzea a postupně provede celým městem. Ve vysokých letních teplotách návštěvníci jistě ocení i zastavení umístěné na oddechových stinných místech – v městském parku, parku Václava Havla, u rozhledny Mostky nebo na Střeleckém ostrově“ podotýká k výstavě její kurátorka, historička litoměřického muzea Daniela Linková.

Pokud by prohlížející měl chuť objevit další skryté litoměřické zajímavosti, může si na internetových stránkách muzea (www.muzeumlitomerice.cz) zobrazit dalších 30 fotografií, které na historických fotografiích představí Litoměřice zblízka i z odstupu např. z mlékojedského břehu nebo z Radobýlu. Návštěvník vybavený „chytrým“ telefonem si může načíst QR kód umístěný na všech panelech a vyrazit na procházku s virtuální mapou. Ta ho navede na všechna fotografiemi opatřená místa, kde může srovnat jejich minulou a současnou podobu v jednom okamžiku. Pro zahraniční návštěvníky je připravena anglická verze výstavy.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Rekonstrukce staré radnice

02. 01. 2024 - 31. 12. 2024
Oblastní muzeum v Litoměřicích (Oblastní muzeum v Litoměřicích, příspěvková organizace)

Výstava o historii a průběhu obnovy památkově chráněné budovy, která se v prosinci loňského roku stala národní kulturní památkou. Oblastní muzeum v Litoměřicích je dlouhodobě uzavřeno z důvodu rekonstrukce budovy a přípravy nové muzejní expozice. Již nyní ale mohou zájemci nahlédnout do interiérů staré městské radnice, ve které muzeum sídlí, a prohlédnout si je v čisté, dosud nezařízené podobě. Navštívit mohou také jedinečný zasedací sál, kterému zásah restaurátorů dodal původní barevnost. Součástí návštěvnické trasy je i výstava o rekonstrukci staré radnice. Prohlídku lze objednat v pokladně muzea. https://www.muzeumlitomerice.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=200065&id=1716&p1=2684

Přečíst více

O historii staré radnice

02. 01. 2024 - 31. 12. 2024
Oblastní muzeum v Litoměřicích (Oblastní muzeum v Litoměřicích, příspěvková organizace)

Při procházce městem se můžete zastavit na prohlídku výstavy o historii a zajímavostech jedné z nejcennějších historických budov v Litoměřicích. 11 panelů umístěných v podloubí a ve dvoře muzea přiblíží osudy staré městské radnice. Její budova prošla v posledních dvou letech úspěšnou rekonstrukcí, která byla oceněna mimo jiné vyhlášením stavby národní kulturní památkou. Výstava je volně přístupná, dvůr budovy je otevřen ve dnech úterý–pátek od 10 do 16 hodin. Přijďte objevit nová zákoutí v centru města!  https://www.muzeumlitomerice.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=200065&id=1717&p1=2685  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.