Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Příroda Českého středohoří – kresby Petra Nesvadby

Oblastní muzeum v Litoměřicích (Oblastní muzeum v Litoměřicích, příspěvková organizace)

26. 01. 2017 - 26. 03. 2017

I v tomto zimním období je možné vyrazit do přírody. Na výpravu zve výstava Příroda Českého středohoří – kresby Petra Nesvadby, která bude zahájena 26. 1. 2017 v 17 hodin.

Grafik a ilustrátor Petr Nesvadba dlouhodobě spolupracuje s Českým svazem ochránců přírody Děčínsko, s CHKO Labské pískovce, Národním parkem České Švýcarsko nebo se ZOO Děčín. S jeho kresbami se můžeme setkat na plakátech, pohlednicích i v kreslených komiksech pro děti.

Prostřednictvím originálních kreseb se bude návštěvník moci seznámit s vybranými zástupci středohořské fauny a flóry. Mnohé z nich by ve volné přírodě sám jen obtížně zastihl. Výstava představí zejména ohrožené a výjimečné druhy, pro které vytvořila příznivé podmínky k životu právě specifická krajina Českého středohoří.

Výjimečnou lokalitu Českého středohoří, zvláštnosti živé a neživé přírody i zajímavosti jejího vývoje a ochrany přiblíží na výstavě také doprovodné texty. Dozvíme se například to, proč orchideje přesazené z louky do zahrady hynou nebo jak spolu souvisejí průmyslové areály a sokol stěhovavý.

Výstavu doplní také aktivity pro děti a další doprovodný program.

  • 16. 2. 2017, 17 h
    Přírodou Českého středohoří
    – povídání o zajímavostech středohořské přírody
  • 25. 2. 2017, 14 h
    Ornitologická vycházka
    – se zoologem Václavem Beranem

 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.