Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Příroda Českého středohoří – kresby Petra Nesvadby

Oblastní muzeum v Litoměřicích (Oblastní muzeum v Litoměřicích, příspěvková organizace)

26. 01. 2017 - 26. 03. 2017

I v tomto zimním období je možné vyrazit do přírody. Na výpravu zve výstava Příroda Českého středohoří – kresby Petra Nesvadby, která bude zahájena 26. 1. 2017 v 17 hodin.

Grafik a ilustrátor Petr Nesvadba dlouhodobě spolupracuje s Českým svazem ochránců přírody Děčínsko, s CHKO Labské pískovce, Národním parkem České Švýcarsko nebo se ZOO Děčín. S jeho kresbami se můžeme setkat na plakátech, pohlednicích i v kreslených komiksech pro děti.

Prostřednictvím originálních kreseb se bude návštěvník moci seznámit s vybranými zástupci středohořské fauny a flóry. Mnohé z nich by ve volné přírodě sám jen obtížně zastihl. Výstava představí zejména ohrožené a výjimečné druhy, pro které vytvořila příznivé podmínky k životu právě specifická krajina Českého středohoří.

Výjimečnou lokalitu Českého středohoří, zvláštnosti živé a neživé přírody i zajímavosti jejího vývoje a ochrany přiblíží na výstavě také doprovodné texty. Dozvíme se například to, proč orchideje přesazené z louky do zahrady hynou nebo jak spolu souvisejí průmyslové areály a sokol stěhovavý.

Výstavu doplní také aktivity pro děti a další doprovodný program.

  • 16. 2. 2017, 17 h
    Přírodou Českého středohoří
    – povídání o zajímavostech středohořské přírody
  • 25. 2. 2017, 14 h
    Ornitologická vycházka
    – se zoologem Václavem Beranem

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Rekonstrukce staré radnice

02. 01. 2024 - 31. 12. 2024
Oblastní muzeum v Litoměřicích (Oblastní muzeum v Litoměřicích, příspěvková organizace)

Výstava o historii a průběhu obnovy památkově chráněné budovy, která se v prosinci loňského roku stala národní kulturní památkou. Oblastní muzeum v Litoměřicích je dlouhodobě uzavřeno z důvodu rekonstrukce budovy a přípravy nové muzejní expozice. Již nyní ale mohou zájemci nahlédnout do interiérů staré městské radnice, ve které muzeum sídlí, a prohlédnout si je v čisté, dosud nezařízené podobě. Navštívit mohou také jedinečný zasedací sál, kterému zásah restaurátorů dodal původní barevnost. Součástí návštěvnické trasy je i výstava o rekonstrukci staré radnice. Prohlídku lze objednat v pokladně muzea. https://www.muzeumlitomerice.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=200065&id=1716&p1=2684

Přečíst více

O historii staré radnice

02. 01. 2024 - 31. 12. 2024
Oblastní muzeum v Litoměřicích (Oblastní muzeum v Litoměřicích, příspěvková organizace)

Při procházce městem se můžete zastavit na prohlídku výstavy o historii a zajímavostech jedné z nejcennějších historických budov v Litoměřicích. 11 panelů umístěných v podloubí a ve dvoře muzea přiblíží osudy staré městské radnice. Její budova prošla v posledních dvou letech úspěšnou rekonstrukcí, která byla oceněna mimo jiné vyhlášením stavby národní kulturní památkou. Výstava je volně přístupná, dvůr budovy je otevřen ve dnech úterý–pátek od 10 do 16 hodin. Přijďte objevit nová zákoutí v centru města!  https://www.muzeumlitomerice.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=200065&id=1717&p1=2685  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.