Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Přírodou Českého středohoří

Oblastní muzeum v Litoměřicích (Oblastní muzeum v Litoměřicích, příspěvková organizace)

Do krajiny Českého středohoří se vypravíme s odborníky na zdejší přírodu. Litoměřické muzeum pořádá v rámci doprovodného programu k výstavě kreseb Petra Nesvadby setkání botaniků, zoologů a krajinných ekologů s veřejností.

Beseda proběhne 16. 2. 2017 od 17 hodin v litoměřickém muzeu.
Pozvání na akci přijali botanik Roman Hamerský, který představí botanické zajímavosti Českého středohoří. Krajinní ekologové Šárka Kopecká a Vladislav Kopecký se budou věnovat významu dřevin, včetně ovocných stromů, v krajině a zmíní také zajímavosti z říše bezobratlých živočichů. Zoolog Martin Vlček se zaměří na pozoruhodný svět plazů a obojživelníků žijících ve zdejším regionu. Součástí besedy bude také uvedení nové sady pohlednic Příroda Českého středohoří II, jejímž autorem je výtvarník Petr Nesvadba.

Na pořádání akce se podílejí spolek Stepník, z. s. a Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky, regionální pracoviště Ústecko.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Rekonstrukce staré radnice

02. 01. 2024 - 31. 12. 2024
Oblastní muzeum v Litoměřicích (Oblastní muzeum v Litoměřicích, příspěvková organizace)

Výstava o historii a průběhu obnovy památkově chráněné budovy, která se v prosinci loňského roku stala národní kulturní památkou. Oblastní muzeum v Litoměřicích je dlouhodobě uzavřeno z důvodu rekonstrukce budovy a přípravy nové muzejní expozice. Již nyní ale mohou zájemci nahlédnout do interiérů staré městské radnice, ve které muzeum sídlí, a prohlédnout si je v čisté, dosud nezařízené podobě. Navštívit mohou také jedinečný zasedací sál, kterému zásah restaurátorů dodal původní barevnost. Součástí návštěvnické trasy je i výstava o rekonstrukci staré radnice. Prohlídku lze objednat v pokladně muzea. https://www.muzeumlitomerice.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=200065&id=1716&p1=2684

Přečíst více

O historii staré radnice

02. 01. 2024 - 31. 12. 2024
Oblastní muzeum v Litoměřicích (Oblastní muzeum v Litoměřicích, příspěvková organizace)

Při procházce městem se můžete zastavit na prohlídku výstavy o historii a zajímavostech jedné z nejcennějších historických budov v Litoměřicích. 11 panelů umístěných v podloubí a ve dvoře muzea přiblíží osudy staré městské radnice. Její budova prošla v posledních dvou letech úspěšnou rekonstrukcí, která byla oceněna mimo jiné vyhlášením stavby národní kulturní památkou. Výstava je volně přístupná, dvůr budovy je otevřen ve dnech úterý–pátek od 10 do 16 hodin. Přijďte objevit nová zákoutí v centru města!  https://www.muzeumlitomerice.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=200065&id=1717&p1=2685  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.