Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Newsletter na březen

Muzeum (Památník Lidice)

01. 03. 2016 - 31. 03. 2016

Březen v Památníku Lidice – zahájení hlavní návštěvnické sezóny, výstavy, doprovodné programy k výstavám, Lidické zimní večery a výtvarné dílny

Srdečně Vás zveme na zahájení hlavní návštěvnické sezóny, které se uskuteční 30. března 2016.
Program zahájení:
14:15 Odhalení pamětních desek lidickým ženám a lidickým mužům u společného hrobu lidických mužů
14:30 Vystoupení souboru Duha ze ZŠ Buštěhrad u sousoší lidických dětí
17:00 Zahájení komorní výstavy Barbary Tomanové v kabinetu Lidické sbírky
18:00 Koncert Lyra da camera v Lidické galerii, křest knihy přeživší lidické ženy Jaroslavy Skleničkové Vzpomínky mě stále tíží, ukázku z knihy čte Taťjana Medvecká
Program ke stažení zde.

V prvním patře Lidické galerie můžete navštívit výstavu fotografií autorů Jiřího Žalmana a Lukáše Legáta Na Aljašce jsme nebyli. K výstavě jsou připraveny krásné doprovodné programy pro školky, školy a rodiny s dětmi. K výstavě je dále připraveno setkání s autorem Jiřím Žalmanem dne 23. března 2016 od 15 hodin v Lidické galerii.

V kabinetu Lidické sbírky je až do 29. března ke zhlédnutí Kolekce kreseb známého českého malíře a ilustrátora Adolfa Zábranského věnovaná ilustraci pro děti.

Ve výstavní síni Pod Tribunou stále probíhá výstava realizovaná v souvislosti se 700. výročím narození Otce vlasti Karel IV. v Braniborsku. Ve výstavní síni In Memoriam pokračuje putovní výstava o slavné Operaci Valkýra.

I v březnu se můžete těšit na kulturní pořady z cyklu Lidické zimní večery, tentokrát do křesla pro hosta usednou Kateřina Neumannová, Bohuš Matuš, Petr Hořejš, Juraj Jakubisko a Marcel Vašinka.
V rámci křesla pro Marcela Vašinku dne 23. března 2016 se uskuteční křest knihy Lidické podvečery s hvězdami VI.

11. ročník Lidických zimních večerů zakončí dne 30. března 2016 v 18 hodin závěrečným koncertem Lyra da camera.

Vzdělávací oddělení pořádá 19. března výtvarnou dílnu pro děti s velikonočním tématem pod názvem Hurvínkova pomlázka. Přijďte si s dětmi vyrobit své velikonoční překvapení a podívat se na to, jakou pomlázku bude Hurvínek mít.

Více informací o připraveném programu nalezente zde.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.