Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Newsletter na duben

Muzeum (Památník Lidice)

01. 04. 2016 - 30. 04. 2016

Začátek hlavní návštěvnické sezóny ve velkém stylu. V dubnu jsou pro veřejnost nachystány zajímavé akce jak v Lidicích, tak v Ležákách a v Letech.

5. dubna zahajuje hlavní návštěvnická sezóna v KP Lety u Písku, a to projektem Sobě blíž, který se uskuteční od 9 hodin v budově Obecního úřadu obce Lety.

12. dubna se od 10 hodin koná 3. ročník přespolního běhu Memoriál Josefa Šťulíka v NKP Ležáky. Tento projekt je určen mládeži a věnován památce ležáckého občana Josefa Šťulíka.

23. dubna 2016 pořádá vzdělávací oddělení Památníku Lidice ve spolupráci s fotografem Martinem Homolou fotografický workshop pro veřejnost v Lidické galerii.

29. dubna 2016 pokračují v Lidické galerii semináře pro pedagogy, tentokrát budou na téma Hospodářská a sociální politika v Protektorátu Čechy a Morava přednášet prof. PhDr. Jaroslav Kučera, PhDr. Radka Šustrová a Mgr. Jaroslav Pinkas.

V prvním patře Lidické galerie můžete navštívit výstavu fotografií autorů Jiřího Žalmana a Lukáše Legáta Na Aljašce jsme nebyli. K výstavě jsou připraveny krásné doprovodné programy pro školky, školy a rodiny s dětmi. 

V kabinetu Lidické sbírky je až do 30. června ke zhlédnutí Komorní výstava maleb slovenské umělkyně Barbary Tomanové.

Ve výstavní síni Pod Tribunou stále probíhá výstava realizovaná v souvislosti se 700. výročím narození Otce vlasti Karel IV. v Braniborsku. Ve výstavní síni In Memoriam pokračuje putovní výstava o slavné Operaci Valkýra.

I pro rodiny s dětmi jsou připraveny zajímavé programy - Noc s Andersenem a Čarodějné tvoření s Kokošem.

Více informací o připraveném programu nalezente zde.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.