Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Lidický okruh 2019

Památník Lidice (Památník Lidice)

V sobotu 14. 9. 2019 se bude konat Lidický okruh, a sice jeho 6. ročník.

Jízdu veteránů pod názvem Lidický okruh vyhlásili pořadatelé v roce 2014 v upomínku na předchozí závody motocyklů a automobilů pořádané v Lidicích v druhé polovině 50. let minulého století. Jako spolujezdci se tehdy představily i dvě pozdější československé legendy silničních motocyklů, tovární jezdci značky JAWA, Gustav Havel či František Šťastný.
Na tradici závodění v Lidicích navázal až v roce 2014 Památník Lidice. Nešlo ale již o závodění jako především o přátelské setkání benzinových nadšenců se stylovými automobilovými a motocyklovými veterány, kterých se v Lidicích loni sešlo 130.
Na všechny příchozí čeká v sobotu 14. září nejen řada skvělých moto exemplářů, často muzejních kousků, ale také nabytý doprovodný program.
Kromě ceny odborné poroty se do hlasování o nejkrásnějšího veterána budou moci zapojit také všichni příchozí v divácké anketě. Cenu dostane nejstarší přítomný automobil, stejně jako nejstarší motocykl. Speciální cena čeká na tzv. Elegána okruhu, proto doražte dobově ošaceni. Celkem jsme pro Vás připravili až 11 trofejí.
Vrcholem programu bude zhruba 20 kilometrů dlouhá spanilá jízda všech veteránů, která startuje v Lidicích a pokračuje přes obce Makotřasy, Běloky, Hostouň, Dolany a Hřebeč. A cíl? Opět Lidice!
Okruh vám zpříjemní skupina Horváth Band, dva výstupy čekejte od Dobové módy z Telče nebo postoloprtských mažoretek. Těšit se rozhodně můžete i na ukázku policejních psovodů či hasičské techniky. Děti se vyřádí díky dřevařské rukodělné dílně či skákajícím hradu. Na obdiv pro vás vystavíme historické kočárky a tematické výstavy. V neposlední řadě čekejte ukázku historických vozů Národního technického muzea, Vojenského technického muzea Lešany nebo například tematický program Autoklubu České republiky
Za moderace Martina Karlíka, dnes již téměř legendy Českého rozhlasu, si tento den jednoduše užijete! A my s vámi.

Začínáme v 9:00 registrací vozů, která potrvá do 11:00.
Přijeďte, Lidice žijí!

Kontaktujte nás na sekretariat@lidice-memorial.cz či 734 140 855.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.