Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Den Jana Kubiše

Památník národního útlaku a odboje Panenské Břežany

Den Jana Kubiše Panenské Břežany, Památník národního útlaku a odboje.

Srdečně Vás zveme na vzpomínkovou akci "Den Jana Kubiše", kterou pro Vás připravujeme na sobotu 27. května.
Celodenní program proběhne v Panenských Břežanech v areálu Památníku národního útlaku a odboje od 11.00 do 18.00 hod.
Vstup je zdarma, občerstvení na místě.

Vzpomínková akce se uskuteční na Horním zámku v Panenských Břežanech. Při této příležitosti bude představen originál dopisu Jana Kubiše, který odeslal Marii Želanové dva týdny před uskutečněním atentátu. V zámeckém parku bude k vidění moderní a historická vojenská technika, panelové výstavy o válečných parašutistických výsadcích, v kapli sv. Anny budou každou hodinu probíhat komentované prohlídky. A můžete se těšit na přednášky o výsadcích Silver A a Silver B.
V budově památníku budete mít možnost vyzkoušet virtuální realitu, kdy se prostřednictvím 3D brýlí ocitnete o osmdesát jedna let zpět, a stanete se "účastníky" atentátu na R. Heydricha. Expozice s názvem "Zločin a trest" bude volně přístupná.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Santiniho jazyk


Památník národního útlaku a odboje Panenské Břežany

letní kino " ve stínu" kaple Jana Blažeje Santiniho v parku horního zámku v Panenských Břežanech V rámci připomenutí 300. výročí Santiniho úmrtí bude dne 23.června 2023 promítán film na motivy knihy Miloše Urbana „ Santiho jazyk“. Děj mysteriózního příběhu, který velmi umným způsobem propojuje thriller s mystikou režíroval Jiří Strach. Celým filmem prostupují stavby J.B.Santiniho včetně kaple svaté Anny v Panenských Břežanech.   Promítání bude ve večerních hodinách přímo „ve stínu“ barokního skvostu J.B.Santiniho v Panenských Břežanech.  

Přečíst více

Santiniho stavby očima zaměstnanců

18. 05. 2023 - 22. 10. 2023
Památník národního útlaku a odboje Panenské Břežany

Výstava fotografií Santiniho staveb, jak jej vidí zaměstnanci oblastního muzea Praha - východ v Brandýse nad Labem. Jako připomenutí slavného barokního stavitele Jana Blažeje Santiniho od jehož úmrtí letos v prosinci uplyne 300 let pořádá PNÚO v Panenských Břežanech výstavu fotografií. Návštěvníci si budou moci prohlédnout velkoformátové fotografie staveb J.B.Santiniho, jak je vidí pracovníci Oblastního muzea v Brandýse nad Labem. Součástí výstavy bude i ukázka starších i starých fotoaparátů ze soukromých sbírek.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.