Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Den Jana Kubiše

Památník národního útlaku a odboje Panenské Břežany

Den Jana Kubiše Panenské Břežany, Památník národního útlaku a odboje.

Srdečně Vás zveme na vzpomínkovou akci "Den Jana Kubiše", kterou pro Vás připravujeme na sobotu 27. května.
Celodenní program proběhne v Panenských Břežanech v areálu Památníku národního útlaku a odboje od 11.00 do 18.00 hod.
Vstup je zdarma, občerstvení na místě.

Vzpomínková akce se uskuteční na Horním zámku v Panenských Břežanech. Při této příležitosti bude představen originál dopisu Jana Kubiše, který odeslal Marii Želanové dva týdny před uskutečněním atentátu. V zámeckém parku bude k vidění moderní a historická vojenská technika, panelové výstavy o válečných parašutistických výsadcích, v kapli sv. Anny budou každou hodinu probíhat komentované prohlídky. A můžete se těšit na přednášky o výsadcích Silver A a Silver B.
V budově památníku budete mít možnost vyzkoušet virtuální realitu, kdy se prostřednictvím 3D brýlí ocitnete o osmdesát jedna let zpět, a stanete se "účastníky" atentátu na R. Heydricha. Expozice s názvem "Zločin a trest" bude volně přístupná.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Den Jana Kubiše


Památník národního útlaku a odboje Panenské Břežany

Již 4. ročník vzpomínkové akce na hrdiny Operace Athropoid pořádané za finanční podpory Ministerstva obrany ČR a ve spolupráci s Československou obcí legionářskou. V rámci programu bude pro návštěvníky zpřístupněný dolní „Heydrichův“ zámek v Panenských Břežanech. K vidění bude moderní i historická vojenská technika, prezentace Muzea Policie ČR, přednášky Jaroslava Čvančary a PhDr. Pavla Kopečka. Můžete se těšit na koncert The Rebels Pipers – Pipes and Drums. Bližší informace na našem webu: https://panenske-brezany.muzeumbrandys.cz/cz/aktualita/531-den-jana-kubise-2024

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.