Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Už je čas na ten klas

Muzeum v přírodě Rochus (Park Rochus, o.p.s.)

19. 08. 2017 - 20. 08. 2017

Stejně jako se blíží ke svému konci léto, nastává i čas postarat se o sklizenou úrodu... A to s fortelem a tradicemi, tak jako za časů našich předků.

Ve Skanzenu Rochus připravujeme na víkend 19.-20.8 dvoudenní program, zaměřený nejen na zpracování obilnin ve kterém nebude chybět ani tradiční dožínková veselice. 

V sobotu 19.8. se od 13:00 můžete těšit na:

zpracování hospodařských plodin, především obilí. Budou připraveny ukázky mlácení obilí cepem i na mlátičce, mletí obilí na kamenném mlýnci, fukarování, připravy řezanky ze slámy, výroby dožínkového věnce, výroby ošatek ze slámy, aj. Také budeme péct chleba i koláče. K dobré náladě bude hrát hudecká muzika, stánek s občerstvením (pivo, víno, limo) zajištěn přímo v areálu Skanzenu Rochus. Připraveny budou i aktivity pro děti.

V neděli 20.8. od 10:30 proběhne v kapli sv. Rocha tradiční pouť na ni bude už od 10:00 navazovat doprovodný program ve Skanzenu Rochus. Ten bude probíhat v duchu tradičních dožínek. Vystoupí DFS Dolinečka, ŽS Frišky, nebudou chybět ukázky řemesel (košíkářství, hrnčířství), Program doplní loutkové divadlo a opět zahraje k poslechu hudecká muzika. 

Pro návštěvníky je navíc po oba dva dny zajištěna kyvadlová autobusová doprava z Uherského Hradiště.

UPOZORNĚNÍ PRO NÁVŠTĚVNÍKY: Ve dnech 19.8. a 20.8. nebudou klasické prohlídky ve Skanzenu Rochus s výkladem. Děkujeme za pochopení.

Akce je realizována za finanční podpory Zlínského kraje.

 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.