Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Muzejní noc 2019 aneb slavíme 60 let PIvovarského muzea

Pivovarské muzeum v Plzni

Nenechte si ujít Plzeňskou muzejní noc. Srdečně vás zveme do Pivovarského muzea, které se ponese ve velkolepém stylu oslavy 60. výročí.

Pivovarské muzeum vás přivítá od šesté hodiny večerní za svitu loučí a doprovodem harmoniky přímo z pavlače muzea. Prohlídky se budou konat až do půlnoci, během kterých uslyšíte hrát původní orchestrion, uvidíte rozpohybovaný parní stroj, vyposlechnete si příběhy hvozdu a sladovny. Na valečce vám představí unikátní výstavu k 60. výročí muzea samotné autorky. A na netradičně osvětlených hradbách muzea budeme opékat buřty, které vám vydáme oproti vstupence zdarma. Vstupné do muzea činí 50 Kč/ osobu. Prohlídky není zapotřebí si předem rezervovat, neboť  muzeum si procházíte sami a průvodci vám uvnitř muzea budou k dispozici pro názorné ukázky a přednášky.

Plzeňské historické podzemí nabídne v rámci Muzejní noci každých 20 minut komentované hodinové prohlídky podzemí. Poznáte život pod městem a odhalíte tajemství autentických nálezů a zákoutí, které podzemí skrývá. Symbolické vstupné je 50 Kč a děti do 6 let mají vstup zdarma. Pouze upozorňujeme, že děti do 3 let není z bezpečnostních důvodů pustit na trasu. Doporučujeme si prohlídku koupit předem online. Prohlídky jsou zpoplatněny mimořádným vstupným 50 Kč/ osobu.

Navíc po celý večer budete moci  na dvorku Pivovarského muzea posedět s pivem Pilsner Urquell a obdivovat práci bednářů Plzeňského Prazdroje.

 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.