Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Zpestřené prohlídky v Pivovarském muzeu

Pivovarské muzeum v Plzni

27. 05. 2021 - 06. 06. 2021

Pivovarské muzeum je opět otevřené od 6. května, každý čtvrtek až neděli, od 10 do 18 hodin pro individuální návštěvníky (samozřejmě s dodržením všech hygienických opatření a dle aktuálních nařízení vlády).

Zveme vás na jedinečnou atmosféru muzea i na jeho poklady, které zaujmou návštěvníky každého věku. Navíc od 24. května do 6. června budou prohlídky zpestřeny o prolézací dno pivovarského sudu a pro mladší návštěvníky budou připravené hravé pracovní listy s tematickými úkoly a omalovánkami.

Zážitkem je už samotná návštěva Pivovarského muzea, jediného odborného muzea svého druhu v Čechách, které je pojetím a šíří expozice výjimečné i v celosvětovém kontextu. Sídlí v právovárečném domě z 15. století ve Veleslavínově ulici a jsou zde k vidění například autentické nástroje na výrobu i stáčení piva, pivovarská laboratoř, gotická sladovna, pivní korbely ze skla, keramiky a cínu, kolekce pivních lahví, nejmenší džbánek na světě měřící 1 centimetr i obří korbel ze Sibiře a další sběratelské kuriozity. Pivovarské muzeum je vyhledávaným cílem návštěvníků každého věku.  V době, kdy to pandemická situace dovolila, se v prostoru historické Valečky pravidelně konaly kreativní dílny pro děti a pod střechou pak čtenářské dílny Příběhy z muzejní půdy.

Více informací a nákup vstupenek najdete na Zpestřené prohlídky v Pivovarském muzeu / Prazdroj Visit


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.