Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Podívejte se na digitalizované sbírky muzea

Regionální muzeum a galerie Jičín

Ohodnoťte muzeum

Regionální muzeum a galerie v Jičíně je vyhledávané návštěvníky především kvůli své interaktivní expozici.


4,7
Celkový dojem z muzea

V prostorách Valdštejnova paláce na náměstí v Jičíně je skryto Regionální muzeum a galerie, vyhledávané návštěvníky zejména díky jeho interaktivní expozici.Stálou expozici Muzea hry - Dějiny a příroda Jičínska - je možné projít s Rodinným průvodcem, který je součástí vstupenky, upozorňuje na nejzajímavější exponáty i na interaktivní místa označená zvláštním symbolem a zároveň vybízí návštěvníky, aby objevili v každé místnosti kopii historické mince a přenesli si její obraz frotáží do svého průvodce.
Návštěvníci si mohou vyrobit hůlku ze stočeného papíru, podobnou jako má vévoda Valdštejn na všech vyobrazeních v jičínském muzeu. Za pomoci mapy rozkrývá další příběhy a tajné zámky. Valdštejnova hůl je klíč, který poodhaluje vůně, zvuky a jiná tajemství Valdštejnových snů. Někde ke spuštění hudby, jinde k roztočení stroboskopu a nakonec je tím jediným klíčem, který otevírá tajnou komnatu.
V muzejním loutkovém divadélku si můžete sehrát podle svých představ nebo podle skutečných událostí strašlivou (avšak zcela pravdivou) historii lásky šlechtičny Elišky Kateřiny ke kováři a tragickému konci rodiny Smiřických.
V r. 2003 získala interaktivní expozice ocenění Gloria musaealis jako nejlepší muzejní expozice v České republice. Je každoročně inovovaná a doplňovaná o nové prvky. Posledním počinem je tzv. "haptická skříň", kde mohou návštěvníci prozkoumávat exponáty výhradně hmatem. Stává se tak prvním krůčkem ve snaze zpřístupnit expozici návštěvníkům nevidomým nebo těm se zbytky zraku.

Zaměření: vlastivědné

Vložit příspěvek

Diskusní příspěvky

žádné příspěvky
Žádná aktualita

Kontakty

Adresa:

Regionální muzeum a galerie Jičín
Valdštejnovo nám. 1
506 11 Jičín
GPS: 50.43638528302, 15.352160178049

Telefon:

+420493532204

Oficiální stránky muzea:

http://www.muzeumhry.cz


Výsledky hodnocení

Expozice a výstavy
4,6
Lidé v muzeu
4,8
Služby návštěvníkům
4,6
Doprovodné akce
2,0
Zobrazit všechna hodnocení muzea (5)
4,7
Celkový dojem z muzea

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.