Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Interaktivní zážitkový program pro děti k výstavě Léto budiž pochváleno!

Regionální muzeum Mělník

Regionální muzeum Mělník pro nadcházející prázdninovou sezónu uvádí interaktivní zážitkový program k výstavě LÉTO BUDIŽ POCHVÁLENO!

Regionální muzeum Mělník pro nadcházející prázdninovou sezónu uvádí interaktivní zážitkový program k výstavě LÉTO BUDIŽ POCHVÁLENO!

foto leto

Snad každý z nás bez ohledu na věk se těší na letní slunečné dny. Děti toužebně očekávají prázdniny, dospělí od zimy plánují letní dovolenou. Bylo tomu tak vždy? Jak vůbec naši předkové trávili letní měsíce? Jakými aktivitami vyplňovali prozářené dny? Tématu letních dnů se právě věnuje probíhající výstava Léto budiž pochváleno!, prostřednictvím, které nahlížíme do volného času mělnických obyvatel i návštěvníků Mělníka a jeho okolí v první třetině 20. století. Stejnojmenný program k výstavě je opět pojat interaktivně a nese prvky dramatické výchovy a zážitkové pedagogiky, který ocení nejen děti. Při putování krásným letním časem našich předků se znalou průvodkyní Bety a rozmarnou Loty (Naďa Černá a Jitka Králová) propojíme regionální reálie s jedinečnou možností vyzkoušet si vybrané momenty prvorepublikového životního stylu ve volném čase všemi smysly. Zastavíme se v Mělníku, navštívíme plovárnu a mělnické parky. Vydáme se i do oblíbených letních destinací - na Kokořínsko a Mšensko, nahlédneme do letního bytu, vyrazíme na túru s mělnickými turisty a trampy. Nebudeme se ale jen dívat. Jak bývá u nás v muzeu zvykem, do mnohých aktivit se i zapojíme a vyzkoušíme si, jestli bychom v šikovnosti a zdatnosti v porovnání s našimi prarodiči a praprarodiči obstáli. A dozajista na vás čeká překvapení… Tentokráte s hádankou… “Čtyry rohy, nemá nohy, ať slunko, či deštík, stín, na cestách ho uplatním…..“ .

Těšíme se na Vás v  úterý 14.7. (9.30), v pátek 17.7. (10.00, 11.30), v úterý 21.7. (10.00, 11.30) a ve čtvrtek 23.7. (10.00, 11.30). Poslední příležitost nahlédnout do starých dobrých časů v době letních prázdnin bude možné při derniéře výstavy, v neděli 23.8., kdy Vás od 14.00 hodin čeká výše uvedený zážitkový program


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.