Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Interaktivní zážitkový program pro děti k výstavě Léto budiž pochváleno!

Regionální muzeum Mělník

Regionální muzeum Mělník pro nadcházející prázdninovou sezónu uvádí interaktivní zážitkový program k výstavě LÉTO BUDIŽ POCHVÁLENO!

Regionální muzeum Mělník pro nadcházející prázdninovou sezónu uvádí interaktivní zážitkový program k výstavě LÉTO BUDIŽ POCHVÁLENO!

foto leto

Snad každý z nás bez ohledu na věk se těší na letní slunečné dny. Děti toužebně očekávají prázdniny, dospělí od zimy plánují letní dovolenou. Bylo tomu tak vždy? Jak vůbec naši předkové trávili letní měsíce? Jakými aktivitami vyplňovali prozářené dny? Tématu letních dnů se právě věnuje probíhající výstava Léto budiž pochváleno!, prostřednictvím, které nahlížíme do volného času mělnických obyvatel i návštěvníků Mělníka a jeho okolí v první třetině 20. století. Stejnojmenný program k výstavě je opět pojat interaktivně a nese prvky dramatické výchovy a zážitkové pedagogiky, který ocení nejen děti. Při putování krásným letním časem našich předků se znalou průvodkyní Bety a rozmarnou Loty (Naďa Černá a Jitka Králová) propojíme regionální reálie s jedinečnou možností vyzkoušet si vybrané momenty prvorepublikového životního stylu ve volném čase všemi smysly. Zastavíme se v Mělníku, navštívíme plovárnu a mělnické parky. Vydáme se i do oblíbených letních destinací - na Kokořínsko a Mšensko, nahlédneme do letního bytu, vyrazíme na túru s mělnickými turisty a trampy. Nebudeme se ale jen dívat. Jak bývá u nás v muzeu zvykem, do mnohých aktivit se i zapojíme a vyzkoušíme si, jestli bychom v šikovnosti a zdatnosti v porovnání s našimi prarodiči a praprarodiči obstáli. A dozajista na vás čeká překvapení… Tentokráte s hádankou… “Čtyry rohy, nemá nohy, ať slunko, či deštík, stín, na cestách ho uplatním…..“ .

Těšíme se na Vás v  úterý 14.7. (9.30), v pátek 17.7. (10.00, 11.30), v úterý 21.7. (10.00, 11.30) a ve čtvrtek 23.7. (10.00, 11.30). Poslední příležitost nahlédnout do starých dobrých časů v době letních prázdnin bude možné při derniéře výstavy, v neděli 23.8., kdy Vás od 14.00 hodin čeká výše uvedený zážitkový program


Vyhledat muzeum


Aktuality

Geocaching...hledání pokladů?

22. 06. 2021 - 15. 08. 2021
Regionální muzeum Mělník

Interaktivní výstava ve spolupráci s Českou asociací geocachingu. Je geocaching novodobé hledání pokladů? Co na něm hráče tak moc baví a jaká je jeho historie? Regionální muzeum Mělník ve spolupráci s Českou asociací geocachingu Vás zve na interaktivní výstavu, která představuje hráčům i laikům pravidla, principy a novinky geocachingu. Výstava vznikla k výročí 20 let od chvíle, kdy se první keška ocitla ve svém úkrytu. Stalo se tak 3. května roku 2000 v USA, když nedaleko Portlandu v Oregonu uložil historicky první keš Dave Ulmer. O rok později našla svůj úkryt v přírodní rezervaci u Štramberka i první keška v ČR. Geocaching se stal v České republice velmi oblíbenou aktivitou. V roce 2012 vznikla Česká asociace geocachingu, z.s. (ČAGeo) jako zájmové sdružení geocacherů, kteří měli chuť udělat společně pro svůj koníček něco navíc. Cílem asociace bylo a je rozvíjet geocaching tak, aby byl smysluplnější, zdravější a celkově přínosnější aktivitou pro celou komunitu... A v tomto duchu je připravena i výstava. Ať jste zkušeným hráčem nebo je pro Vás geocaching zcela cizí slovo, najdete si zde to své. Výstava nabídne řadu interaktivních aktivit, při kterých si vyzkoušíte základní principy geocachingu na vlastní kůži. S načerpanými informacemi pak můžete směle vyrazit odlovit např. některou z kokořínských keší. V CHKO Kokořínsko - Máchův kraj je jich jako máku...ostatně stejně jako kdekoliv v České republice...:-)  

Přečíst více

Na plný plyn

22. 06. 2021 - 19. 09. 2021
Regionální muzeum Mělník

Výstava s doprovodnou soutěží. Mělnický sběratel Martin Švec představí své modely různých typů vozidel. Jeho sbírka čítá necelých 3 000 kovových autíček! Mělnický sběratel Martin Švec představí své modely různých typů vozidel. Jeho sbírka čítá necelých 3 000 kovových autíček!  Vystavena bude nejzajímavější část sbírky: osobní, nákladní, policejní, hasičské i sportovní vozy, taxíky, autobusy, veteráni, včetně několika speciálních kolekcí - auta Jamese Bonda – agenta 007m, prezidentské speciály a další. K vidění budou modely značek Bburago, Abrex, Matchbox, Cararama, Gorgi, Solido, Welly, Maisto a další, které jsou nejčastěji v měřítkách 1:18, 1:24, 1:43, 1:72.   A jak celá sbírka začala? První autíčko dostal pan Švec k narozeninám v roce 1965 a už jako malý kluk svého angličáka opatroval a postupně k němu shromažďoval další. Už v té době se rozhodl, že autíčka nebudou na hraní, že znamenají mnohem víc. A tak i to první autíčko darované jeho babičkou z roku 1965 na výstavě uvidíte.   Každý si na výstavě najde to své vysněné, to se kterým si jako malý hrál, ale možná i to, co mu dnes stojí před domem.   Při doprovodné soutěži Vás čeká "Jízda časem na plný plyn" v muzejní historické expozici, kde se nám některá autíčka zatoulala. Ten kdo je najde a vyřeší jejich otázky, může se těšit, že ho v září vylosujeme a dostane super ceny: angličáky, stolní hry, dobroty...i překvapení.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.