Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Na plný plyn

Regionální muzeum Mělník

22. 06. 2021 - 19. 09. 2021

Výstava s doprovodnou soutěží. Mělnický sběratel Martin Švec představí své modely různých typů vozidel. Jeho sbírka čítá necelých 3 000 kovových autíček!

Mělnický sběratel Martin Švec představí své modely různých typů vozidel. Jeho sbírka čítá necelých 3 000 kovových autíček! 
Vystavena bude nejzajímavější část sbírky: osobní, nákladní, policejní, hasičské i sportovní vozy, taxíky, autobusy, veteráni, včetně několika speciálních kolekcí - auta Jamese Bonda – agenta 007m, prezidentské speciály a další. K vidění budou modely značek Bburago, Abrex, Matchbox, Cararama, Gorgi, Solido, Welly, Maisto a další, které jsou nejčastěji v měřítkách 1:18, 1:24, 1:43, 1:72.
 
A jak celá sbírka začala? První autíčko dostal pan Švec k narozeninám v roce 1965 a už jako malý kluk svého angličáka opatroval a postupně k němu shromažďoval další. Už v té době se rozhodl, že autíčka nebudou na hraní, že znamenají mnohem víc. A tak i to první autíčko darované jeho babičkou z roku 1965 na výstavě uvidíte.
 
Každý si na výstavě najde to své vysněné, to se kterým si jako malý hrál, ale možná i to, co mu dnes stojí před domem.
 
Při doprovodné soutěži Vás čeká "Jízda časem na plný plyn" v muzejní historické expozici, kde se nám některá autíčka zatoulala. Ten kdo je najde a vyřeší jejich otázky, může se těšit, že ho v září vylosujeme a dostane super ceny: angličáky, stolní hry, dobroty...i překvapení.

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.