Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Předvánoční řemeslný jarmark

Regionální muzeum Mělník

03. 12. 2016

15. ročník tradičního řemeslného jarmarku ve všech prostorách muzea od 9:00 do 17:00 hodin...

Pět desítek jarmarečníků, desatero rukodělných dílniček, devatero předvádění...

Toužíte po originálním dárku pro své nejbližší? Obdivujete zručnost šikovných řemeslníků a vaše ratolesti s nadšením vítají rukodělné dílničky? Pak se vydejte do Regionálního muzea v Mělníku, kde se připravuje na sobotu 3. prosince další ročník Předvánočního řemeslnického jarmarku.

Na populární akci se můžete těšit na více než pět desítek jarmarečníků s rozmanitou nabídkou zboží vánočního charakteru. Své výrobky představí hrnčíři, šperkaři, dráteníci, perníkářka či výrobci textilních produktů a skleněných figurek. Návštěvníky určitě osloví bylinkářský sortiment, dekorace z decoupage a scrapbookingu, malované obrázky, kamínky a háčkované dárky. Chybět nebudou sváteční vazby a dekorace ze sena. Pro své blízké tu objevíte dárky například mezi dřevěnými hračkami, knížkami, či například drhanými výrobky. Opět sem z Podkrkonoší zavítá rodinná společnost Juklových s ruční výrobou foukaných ozdob. Po duši pohladí originální motivy na perníčkách Emilie Jablonské, procítěné grafiky Olgy Vychodilové, či unikátní dřevěné šperky řezbáře Josefa Mrňáka z Jizerských hor. 

Na děti čekají interaktivní dílničky, kde si pod vedením zkušených lektorů vlastnoručně vyrobí dáreček nebo sváteční dekoraci. V rámci jarmarku se potěší návštěvníci „retro“ výstavou Vánoce 50. a 60. let. Organizátoři chystají také dvě komentované prohlídky nové expozice dobových hraček z konce 19. století – 70. let 20. století (v 11.00, v 15.00). Přijďte společně s námi přivítat advent do mělnického muzea, těšíme se na Vás od 9.00 do 17.00 hodin.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.