Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Vánoce 50. a 60. let

Regionální muzeum Mělník

24. 11. 2016 - 08. 01. 2017

Nahlédnutí do vánočního času padesátých a šedesátých let 20. století (1954 – 1967), Jak vypadaly tehdejší stolování a jídelníček, výzdoba interiérů a design?...

Letošní vánoční výstava v Regionálním muzeu Mělník svým tématem volně navazuje na výstavu Mělnické Vánoce v době první republiky. Tentokrát návštěvníkům přiblíží (a těm starším připomene) atmosféru Vánoc v období 50. a 60. let minulého století. V naznačených kulisách mělnických Trhů dědy Mráze se představí nabídka vánočního zboží z druhé poloviny 50. let. Prostřednictvím několika interiérů pak návštěvníci nahlédnou do domácností o Štědrém večeru a na Silvestra koncem 50. a v průběhu 60. let. Zjistí, jak vypadal štědrovečerní jídelníček a jaké dárky se objevovaly pod stromečkem. Využívala se pouze nabídka obchodů nebo se do jejich zhotovení zapojily i šikovné ruce členů rodiny?

Předměty ze sbírky Regionálního muzea Mělník na výstavě doplní dobové plakáty a fotografie ze SOkA Mělník, vánoční pohlednice ze soukromé sbírky PhDr. Jiřiny Hánové a řada fotografií zapůjčených z rodinných alb.

Na slavnostní vernisáži, která se koná ve čtvrtek 24. 11 od 17:00 hodin ve velkém sále muzea, se můžete těšit na živé dobové obrazy v podání mělnických muzejníků.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.