Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Velikonoční jarmark

Regionální muzeum Mělník

08. 04. 2017

Tradiční řemeslný jarmark s dílničkami a komentovanými prohlídkami venkovského interiéru ve všech prostorách muzea od 9:00 do 17.00 hodin.

Chcete přivítat příchod jara tradicemi, potěšit se řemesly a vyrobit si velikonoční dekoraci? Pak se vydejte do Regionálního muzea v Mělníku, kde se připravuje druhou dubnovou sobotu další ročník Velikonočního jarmarku. Na oblíbené akci se můžete setkat s více než pěti desítkami jarmarečníků, nabízejícími pestrou paletu zboží velikonočního a jarně svěžího charakteru. Své výrobky vám předvedou hrnčíři, šperkaři, dráteníci, perníkářka nebo výrobci textilních produktů a vitráží. Návštěvníky určitě osloví bylinkářský sortiment, dekorace z decoupage a scrapbookingu, malované obrázky, kamínky a háčkované dárky. Chybět nebudou květinové vazby a dekorace ze sena. Na jarmarku můžete mezi dřevěnými hračkami, knížkami, paličkovanými výrobky a jiným vesměs originálním zbožím objevit i dárky pro své blízké. Potěšit se můžete kraslicemi zdobenými voskovým reliéfem Olgy Pětníkové, držitelky značky regionální produkt Polabí.  Po duši pohladí originální motivy na perníčkách Emilie Jablonské, či unikátní dřevěné šperky řezbáře Josefa Mrňáka z Jizerských hor.  Na děti čekají interaktivní dílničky, kde si pod vedením zkušených lektorů vlastnoručně vyrobí dáreček nebo třeba pomlázku.

Organizátoři chystají také několik komentovaných prohlídek. V 10.00 a v 14.00 hodin si mohou prohlédnout novou expozici dobových hraček z období od konce 19. století až do 70. let 20. století. V 13.00 hodin se pro malé i velké otevře dlouhodobá výstava železničních hraček. Expozice venkovského interiéru ve velikonočním kabátku bude pro zájemce otevřena v čase od 9.00 do 11.00 hodin a poté mezi 12.00 a 14.00 hodin. Přivítají je tam muzejnice v dobovém lidovém oděvu. Přijďte společně s námi přivítat jaro do mělnického muzea, těšíme se na Vás 8. dubna od 9.00 do 17.00 hodin.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.