Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Vycházka ke Světovému dni mokřadů

Regionální muzeum Mělník

Zimní ornitologická vycházka v rámci Světového dne mokřadů, který připadá na 2. února. Sraz v sobotu 4. 2. 2017 v 9.00 na pravém břehu Labe u železničního mostu (Neratovice).

Sraz v sobotu 4. 2. 2017 v 9.00 na pravém břehu Labe u železničního mostu (Neratovice). Vycházka (7 km) kolem Labe a dočišťovacích nádrží Spolany, které nezamrzají ani v zimě. Pozorování a určování vodních ptáků za pomoci stativového dalekohledu s velkým zvětšením. S sebou dalekohledy, teplé oblečení, terénní obuv a svačinu, vhodné i pro rodiny s dětmi. Předpokládaný konec ve 12 hodin. Pořádá Regionální muzeum Mělník a Česká společnost ornitologická. Vede Libor Praus. (praus@muzeum-melnik.cz, tel. 605 522 692)


Vyhledat muzeum


Aktuality

Jedu v jedu

09. 09. 2021 - 31. 10. 2021
Regionální muzeum Mělník

Na co si dát v naší přírodě pozor? Výstava přiblíží živočišné i rostlinné jedy, se kterými se může setkat každý z nás. Součástí budou interaktivní aktivity pro děti. Vernisáž s překvapením se koná ve čtvrtek 9. 9. od 18:00 hodin ve velkém sále Regionálního muzea Mělník! Výstava „Jedu v jedu“ seznámí návštěvníky s rostlinnými i živočišnými jedy, se kterými se můžeme setkat ve svém okolí – ať už v přírodě nebo ve městech či přímo u nás doma. Zaměří se i na méně známé jedovaté rostliny a živočichy a představí mnohé zástupce naživo -  čeká na Vás akvárium s jedovatými rybami, vypěstované „jedule“ durman, rulík nebo blín a (pokud se zadaří) terárium s minimálně jedním naším jedovatým pavoukem. V rámci výstavy budou poprvé představeny ukázky ze vzácného herbáře Jaroslava Mikuláše, který působil na Mělníku na počátku 20. století jako ředitel zemské finanční pokladny. Nejstarší herbářové položky pochází z roku 1882.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.