Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Když Ježíšek zestárnul...

Regionální muzeum města Žďáru nad Sázavou

01. 12. 2015 - 10. 01. 2016

Vánoce v 50. a 60. letech 20. století, doplněné pohledem do tradiční štědrovečerní světnice našich prababiček.

Letošní vánoční výstava bude věnována vzpomínce na 50. a 60. léta 20. století. Lidé nahlédnou do tehdejší domácnosti, ve které se mohou těšit nejen na vánoční stromeček s ukázkou dobových dárků, ale také na originální pohlednice, přání a fotografie. Připomenut bude i Děda Mráz a jeho vztah k našemu Ježíškovi.

Ošizeni nebudou ani milovníci tradičních vánočních zvyků. Pro ně bude připravena vánoční světnice z dob našich prababiček s ukázkou štědrovečerní magie, tedy věštění budoucnosti. Výstava „Když Ježíšek zestárnul...“ potrvá od 1. prosince 2015 do 10. ledna 2016.

Od úterý 8. prosince bude vánočně vyzdobena též expozice v Moučkově domě.

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Stálá expozice dějin města

07. 09. 2016 - 31. 12. 2100
Regionální muzeum města Žďáru nad Sázavou

Stálá expozice dějin města Žďáru nad Sázavou Stálá expozice dějin města v Moučkově domě je otevřená celoročně od úterý do neděle (tedy kromě pondělí), prohlídky se konají vždy od 9:00 do 17:00 v každou celou hodinu krom 12:00 (polední přestávka), poslední prohlídka začíná v 16:00. Vstupenky se kupují v hlavní muzejní budově na Tvrzi. Můžete se těšit nejen na zajímavé exponáty z historie města, ale též na prvorepublikový obchod, měšťanský salón z přelomu 19. a 20. století a na interaktivní hernu, ve které si malí i velcí mohou vyzkoušet repliky historických zbraní a zbroje a dobové kostýmy. Seznámíte se také se třemi nejznámějšími žďárskými dary světu - dýmkou žďárkou, sladkými mejdlíčky a s taškou síťovkou. Nechybí ani tabule slavných žďárských osobností, na které naleznete třeba sportovce Martinu Sáblíkovou, Martina Koukala, Tomáše Rolinka, opata Václava Vejmluvu, historika MUDr. Bedřicha Drože, námořníka Veselého a čarodějnici Martu Nejezchlebku.      

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.