Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Věž farního kostela letos naposledy otevřena veřejnosti!

Regionální muzeum města Žďáru nad Sázavou

Věž farního kostela sv. Prokopa ve Žďáře nad Sázavou letos naposledy otevřena veřejnosti!

Naposledy v roce 2015 bude v sobotu 29. srpna zpřístupněna věž farního kostela sv. Prokopa ve Žďáře nad Sázavou. Prohlídky se budou konat od 9:00 do 20:00 v doprovodu průvodce a jako obvykle budou zdarma.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Kouzlo objevování: Od hieroglyfů k Tutanchamonovi

18. 05. 2023 - 27. 08. 2023
Regionální muzeum města Žďáru nad Sázavou

Výstavu připravil Český egyptologický ústav k loňským výročím 200 let od rozluštění hieroglyfů a 100 let od objevu Tutanchamonovy hrobky. Kouzlo objevování: Od hieroglyfů k Tutanchamonovi   Výstavu připravil Český egyptologický ústav k loňským výročím 200 let od rozluštění hieroglyfů Jeanem-Françoisem Champollionem a 100 let od objevu Tutanchamonovy hrobky v Údolí králů Howardem Carterem. Těšit se můžete na svítící kopii Rosettské desky, seznámíte se s vývojem egyptského písma i s postupem, kterým ho Champollion rozluštil, vstoupíte do makety Tutanchamonovy pohřební komory, proniknete do tajů mumifikace. Chybět nebudou ani různé interaktivní prvky pro malé i velké, mezi nimi například zkouška psaní hieroglyfickým písmem.   K výstavě Kouzlo objevování jsme připravili ve spolupráci s Českým egyptologickým ústavem také speciální nabídku edukačních programů pro školní skupiny. Vyrazte ze školních lavic a přijďte s námi objevovat kouzlo významných objevů i každodenního života starých Egypťanů! Programy probíhají na výstavě v budově Tvrze a v edukační místnosti v nedalekém Moučkově domě. Jsou vhodné pro ZŠ, SŠ, MŠ a další dětské skupiny (ZŠ, SŠ – 70 Kč; MŠ – 30 Kč; pedagogický doprovod zdarma).  

Přečíst více

Stálá expozice dějin města

07. 09. 2016 - 31. 12. 2100
Regionální muzeum města Žďáru nad Sázavou

Stálá expozice dějin města Žďáru nad Sázavou Stálá expozice dějin města v Moučkově domě je otevřená celoročně od úterý do neděle (tedy kromě pondělí), prohlídky se konají vždy od 9:00 do 17:00 v každou celou hodinu krom 12:00 (polední přestávka), poslední prohlídka začíná v 16:00. Vstupenky se kupují v hlavní muzejní budově na Tvrzi. Můžete se těšit nejen na zajímavé exponáty z historie města, ale též na prvorepublikový obchod, měšťanský salón z přelomu 19. a 20. století a na interaktivní hernu, ve které si malí i velcí mohou vyzkoušet repliky historických zbraní a zbroje a dobové kostýmy. Seznámíte se také se třemi nejznámějšími žďárskými dary světu - dýmkou žďárkou, sladkými mejdlíčky a s taškou síťovkou. Nechybí ani tabule slavných žďárských osobností, na které naleznete třeba sportovce Martinu Sáblíkovou, Martina Koukala, Tomáše Rolinka, opata Václava Vejmluvu, historika MUDr. Bedřicha Drože, námořníka Veselého a čarodějnici Martu Nejezchlebku.      

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.