Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Věž kostela sv. Prokopa

Regionální muzeum města Žďáru nad Sázavou

Letos poslední zpřístupnění věže farního kostela sv. Prokopa s odborným výkladem.

VĚŽ OTEVŘENA (2. 9. 2017)

V sobotu 2. září bude letos počtvrté a naposledy veřejnosti zpřístupněna věž žďárského farního kostela sv. Prokopa. V době od 9:00 do 20:00 ji můžete navštívit v doprovodu pracovníků Regionálního muzea a dobrovolníků z řad přátel a příznivců této kulturní instituce. Věž je zpřístupněna ve spolupráci s Římskokatolickou farností Žďár nad Sázavou I.

Text: Stanislav Mikule

Foto: Kamila Dvořáková, Stanislav Mikule


Vyhledat muzeum


Aktuality

Divy fyziky

01. 02. 2024 - 31. 03. 2024
Regionální muzeum města Žďáru nad Sázavou

Interaktivní výstava DIVY FYZIKY malým i velkým návštěvníkům hravou a pochopitelnou formou přiblíží přírodní vědy, jako je matematika či fyzika.

Přečíst více

Stálá expozice dějin města

07. 09. 2016 - 31. 12. 2100
Regionální muzeum města Žďáru nad Sázavou

Stálá expozice dějin města Žďáru nad Sázavou Stálá expozice dějin města v Moučkově domě je otevřená celoročně od úterý do neděle (tedy kromě pondělí), prohlídky se konají vždy od 9:00 do 17:00 v každou celou hodinu krom 12:00 (polední přestávka), poslední prohlídka začíná v 16:00. Vstupenky se kupují v hlavní muzejní budově na Tvrzi. Můžete se těšit nejen na zajímavé exponáty z historie města, ale též na prvorepublikový obchod, měšťanský salón z přelomu 19. a 20. století a na interaktivní hernu, ve které si malí i velcí mohou vyzkoušet repliky historických zbraní a zbroje a dobové kostýmy. Seznámíte se také se třemi nejznámějšími žďárskými dary světu - dýmkou žďárkou, sladkými mejdlíčky a s taškou síťovkou. Nechybí ani tabule slavných žďárských osobností, na které naleznete třeba sportovce Martinu Sáblíkovou, Martina Koukala, Tomáše Rolinka, opata Václava Vejmluvu, historika MUDr. Bedřicha Drože, námořníka Veselého a čarodějnici Martu Nejezchlebku.      

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.