Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Muzeum Kouřimska v Kouřimi

Ohodnoťte muzeum

Regionální muzeum v Kolíně

Muzeum Kouřimska nabízí k prohlídce rozsáhlou a atraktivní historickou expozici o dějinách města a jeho blízkého okolí. Pořádají se zde i krátkodobé výstavy.


0,0
Celkový dojem z muzea

Muzeum Kouřimska, založené roku 1906, sídlí v historické budově Staré radnice uprostřed kouřimského náměstí. Zdejší sbírkový fond dokumentuje bohaté dějiny někdejšího krajského a královského města Kouřim a jeho bezprostředního okolí. Muzeum nabízí k prohlídce rozsáhlou a atraktivní historickou expozici a zároveň zajišťuje také průvodcovskou službu v kostele sv. Štěpána, kde se nachází unikátní raně gotická kaple sv. Kateřiny. V bezprostřední blízkosti kostela stojí renesanční zvonice s obrácenými zvony, kterou je rovněž možné navštívit.

Expozice muzea zachycují dějiny Kouřimi a regionu od dob Slovanů do poloviny 19. století. První, Staroslovanská Kouřim, prezentuje výzkumy a nálezy ze slovanského hradiště Stará Kouřim. Druhá expozice Středověká Kouřim a Kouřimsko seznamuje návštěvníky s vývojem města a jeho okolím ve středověku, mj. také pomocí interaktivního modelu města. Poslední navazující část Historická Kouřim a Kouřimský kraj se zabývá dějinami kraje a města od 16. století do poloviny 19. století.

Zaměření: vlastivědné

Vložit příspěvek

Diskusní příspěvky

žádné příspěvky
Žádná aktualita

Kontakty

Adresa:

Muzeum Kouřimska v Kouřimi
Mírové nám. 1
281 61 Kouřim
GPS: 50.0028708, 14.977167

Telefon:

+420321783380

Oficiální stránky muzea:

http://www.muzeumkourimska.cz


Výsledky hodnocení

Expozice a výstavy
0,0
Lidé v muzeu
0,0
Služby návštěvníkům
0,0
Doprovodné akce
0,0
Zobrazit všechna hodnocení muzea (0)
0,0
Celkový dojem z muzea

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.