Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Barokní areál Vraclav

Ohodnoťte muzeum

Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě

Barokní areál se skládá z kostela sv. Mikuláše, poustevny a budovy lázní se stálou expozicí. Kostel sv. Mikuláše je nejvýraznější stavbou vraclavského areálu a je to velmi kvalitní příklad vrcholně barokní architektury.


0,0
Celkový dojem z muzea

V první čtvrtině 18. století by ovšem na Vraclavi nikdy nebyl postaven tak nákladný sakrální prostor, kdyby nebyl chápán jako výsostně reprezentativní duchovní centrum významného poutního a lázeňského místa. Právě sloučení duchovní poutě s očistou těla přispívalo ke slávě Barokního areálu, a zároveň to tomuto zvláštnímu místu vtisklo originální podobu. V současné době můžete v interiéru kostela sv. Mikuláše najít další barokní skvost v podobě zrestaurovaného cyklu pocházejícího z poutní cesty z Králík ke klášteru na Hedči. Dřevěné polychromované plastiky v mírně nadživotní velikosti byly vytvořeny kolem r. 1740.  Anonymní tvůrce pašijových scén pravděpodobně patřil k žákům M. B. Brauna.

Věděli jste, že před založením Vysokého Mýta bylo centrem přemyslovské moci v regionu hradiště Vraclav? Slyšeli jste o vyvraždění rodu Vršovců, které započalo právě v tomto hradišti? Zajímá Vás, co se s hradištěm stalo a kdy se začala psát historie obce? Tyto i další otázky Vám zodpoví stálá expozice nesoucí název „Tisíciletá Vraclav. Dějiny obce v obrazech.“ umístěná v budově lázní. Opomenuta není ani bohatá historie samotného barokního areálu.

 

Zaměření: umění, galerie

Vložit příspěvek

Diskusní příspěvky

žádné příspěvky
Žádná aktualita

Kontakty

Adresa:

Barokní areál Vraclav
Vraclav
565 42 Vraclav
GPS: 49.970448, 16.09292

Telefon:

+420465482118;+420465422850;+420465422851

Oficiální stránky muzea:

http://www.muzeum-myto.cz


Výsledky hodnocení

Expozice a výstavy
0,0
Lidé v muzeu
0,0
Služby návštěvníkům
0,0
Doprovodné akce
0,0
Zobrazit všechna hodnocení muzea (0)
0,0
Celkový dojem z muzea

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.