Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně

Ohodnoťte muzeum

Regionální muzeum zaměřené na historii, přírodu a umění Kladenska. Veřejnosti nabízí stálou expozici věnovanou dějinám Kladna od pravěku do poč. 20. století a krátkodové, zpravidla interaktivní výstavy a služby prezenční knihovny.


3,7
Celkový dojem z muzea

Expozice Sládečkova vlastivědného muzea připomíná ve stálé expozici pravěké osídlení Kladenska, hlavní středověké památky a vývoj městečka Kladno a jeho překotné změny v průmyslovém věku. Vidět zde můžete rekonstrukci středověké tvrze rodu Kladenských z Kladna, cechovní památky, významné jsou předměty ze zbořeného kladenského gotického kostela Nanebevzetí Panny Marie. Pozdější dobu připomíná třeba model vysoké pece Vojtěšské huti, dobová mapa města nebo památky na spolkový život. Muzeum připravuje tematické výstavy z oboru historie, přírodovědy, výtvarného umění atd., ve kterých se snaží téma příbližit co nejširšímu spektru návštěvníků. Expozice a výstavní sály jsou bezbariérové.

Muzeum zaštiťuje také unikátní areál bývalého dolu Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích, rekonstruovaný bunkr lehkého opevnění u Bratronic a zajišťuje prohlídky raně středověkého hradiště Budeč s rotundou sv. Petra a Pavla.

 

Zaměření: vlastivědné

Vložit příspěvek

Diskusní příspěvky

žádné příspěvky
Žádná aktualita

Kontakty

Adresa:

Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně
Huťská 1375
272 80 Kladno
GPS: 50.149742640706, 14.110351755113

Telefon:

+420312248045

Oficiální stránky muzea:

http://www.omk.cz


Výsledky hodnocení

Expozice a výstavy
4,0
Lidé v muzeu
3,0
Služby návštěvníkům
4,0
Doprovodné akce
3,0
Zobrazit všechna hodnocení muzea (1)
3,7
Celkový dojem z muzea

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.