Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Kouzlo živých motýlů

Arboretum Nový Dvůr (Slezské zemské muzeum)

Arboretum Nový Dvůr Slezského zemského muzea otevírá letos již 9. ročník oblíbené výstavy, která potěší všechny návštěvníky. Zavítejte v červnu do skleníku a nechte se unášet krásou živých motýlů.

Arboretum Nový Dvůr Slezského zemského muzea otevírá letos již 9. ročník oblíbené výstavy, která potěší všechny návštěvníky. Zavítejte v červnu do skleníku a nechte se unášet krásou živých motýlů.

Již od prvních dnů výstavy se z kukel líhnou krásní tropičtí motýli, kteří v přítomnosti banánovníků, fíkusů, bambusů či jiných tropických a subtropických rostlin tvoří neopakovatelnou atmosféru.

Můžete si prohlédnout krásná morfa, obyvatele Střední a Jižní Ameriky, oslňující svými blankytně modrými křídly a další jejich zajímavé příbuzné z čeledi babočkovitých. Seznámíte se s pestrobarevnými motýly čeledi otakárkovitých, kteří obývají Jižní Ameriku, Afriku nebo Madagaskar. Vaší pozornosti jistě neujdou ani perleťovci, danajdy, atlasi, batolci, bělásci či další druhy motýlů. Nejen u motýlů, ale i u kukel můžete obdivovat jejich barevnou krásu, rozmanité tvary nebo jejich jedinečné mimikry, které jim v přírodě pomáhají přežít.

Výstava je otevřena denně od 9 do 16 hodin. Cena vstupenky je 10/5 Kč ke vstupnému do areálu Arboreta Nový Dvůr.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.