Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Odpočiňte si v přírodě

Arboretum Nový Dvůr (Slezské zemské muzeum)

Zkuste na chvíli opustit ruch města a vydejte se do přírody. V Arboretu Nový Dvůr si můžete vychutnat nejen krásnou procházku mezi rozkvetlými keři rododendronů, ale načerpat také inspiraci k výzdobě vašich oken či balkónů.

Arboretum Nový Dvůr se tradičně zapojuje do akce s názvem Víkend otevřených zahrad, která se letos uskuteční v termínu 10.–11. 6. 2017. Projděte se v doprovodu dendrologa Miroslava Franka arboretem a poznejte jeho krásy. Komentované prohlídky parku začínají po oba dny vždy v 11 a 14 hodin. Sraz zájemců bude u vrátnice arboreta. Vstupné na akci  a komentovaná prohlídka je zdarma. Zpoplatněna je pouze výstava Kouzlo živých motýlů, která v novodvorském arboretu probíhá do konce června.

Od pondělí 12. 6. až do konce srpna letošního roku můžete zhlédnout také výstavu s názvem Balkónové rostliny. Seznámíme vás s použitím známých i nových druhů balkónových květin. K vidění bude téměř stovka odrůd v různých kombinacích a způsobech využití. Věříme, že u nás najdete mnoho inspirace.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.