Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Přivítejte s námi jaro v Arboretu Nový Dvůr

Arboretum Nový Dvůr (Slezské zemské muzeum)

13. 05. 2017 - 14. 05. 2017

Víkend plný zábavy čeká na malé i velké návštěvníky, kteří se rozhodnou navštívit náš botanický park a vychutnat si klidný pobyt v přírodě.

Pro děti budou připraveny zábavné hry, například kuličky, kroket, petanque, ale i soutěže o zajímavé ceny. Zájemci si také mohou vyzkoušet své znalosti z oboru botaniky a zoologie. Bohatý kulturní program doplní nabídka regionálních potravin a výrobků.

V sobotu 13. května v 11.00 hodin proběhne komentovaná prohlídka parku pod vedením zkušeného dendrologa Miroslava Franka. Začátek prohlídky a sraz zájemců bude u pokladny arboreta. Ve 14.00 a 16.00 hodin se uskuteční přednáška na téma “Přehlížený svět mechorostů", prostřednictvím kterého vás Lukáš Číhal z botanického pracoviště Slezského zemského muzea seznámí s fascinujícím světem jedněch z nejstarších organismů na naší planetě. Přednášku si můžete poslechnout ve výstavním prostoru nad bufetem. V 15.00 hodin se uskuteční vystoupení pěveckého sboru Stěbořice a opavského chlapeckého sboru ZŠ Vrchní (Kateřinky) a CZŠ sv.  Ludmily  (Jaktař) pod vedením dirigenta Karla Kostery.

V neděli 14. května se uskuteční druhá komentovaná prohlídka botanického parku.V 11.00 hodin se milovníci přírody mohou sejít opět u pokladny arboreta a vydat se na procházku s dendrologem Miroslavem Frankem.

Akce se koná ve dnech 13. a 14. května 2017 vždy od 9.00 do 17.00 hodin v Arboretu Nový Dvůr. Vstupné 35/55/120 Kč. Více informací na www.szm.cz


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.