Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Vzpomínková akce Hlučín-Darkovičky 2016

Areál čs. opevnění Hlučín-Darkovičky (Slezské zemské muzeum)

28. 05. 2016

Po dvou letech se v Areálu čs. opevnění Hlučín-Darkovičky uskuteční vzpomínková akce k 71. výročí ukončení II. světové války a 78. výročí mobilizace v květnu roku 1938.

Slezské zemské muzeum ve spolupráci s Krajským vojenským velitelstvím, městem Hlučín a kluby vojenské historie připravilo vojenskou přehlídku bojových akcí připomínajících nejen události roku 1938, ale také významnou úlohu československého opevnění na konci II. světové války, kdy pevnosti využívala německá armáda k obraně před postupujícími vojáky 4. ukrajinského frontu.

V sobotu 28. května 2016 od 10 hodin budou pro návštěvníky připraveny dynamické ukázky Armády ČR a klubů vojenské historie. K vidění bude i množství současné a dobové techniky. Velkým lákadlem budou v historické ukázce např. tři tanky T-34 a určitě letadla JAK-3 a FW-190.

Důležité upozornění pro návštěvníky:

Ve dnech 27.–28. května 2016 bude Areál čs. opevnění Hlučín-Darkovičky vyhlášen jako vojenský prostor. Při ukázce bojů budou návštěvníci vystaveni silnému hluku. Do prostoru bojových ukázek platí přísný zákaz vstupu


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.