Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Adventní akce ve Slezském zemském muzeu

Historická výstavní budova (Slezské zemské muzeum)

27. 11. 2017

Malování baněk, vánoční dílnička s mikulášskou nadílkou, představení loutkového divadla, koncerty nebo adventní programy pro rodiny s dětmi. Zpříjemněte si adventní čas návštěvou Slezského zemského muzea.

V sobotu 2. prosince bude od 9 do 18 hodin  připravena vánoční dílnička s mikulášskou nadílkou. Během celého dne si můžete namalovat baňku, ozdobit perníky, vytvořit si originální vánoční dáreček nebo si připomenout tradice spjaté s Vánocemi. V 16 hodin vystoupí herci s loutkovým divadelním přestavením, po kterém bude v 17 hodin následovat mikulášská nadílka od pravého čerta, Mikuláše a anděla. Vstupné činí 20 Kč.

Sérii letošních adventních koncertů v Historické výstavní budově zahájí ve čtvrtek 7. prosince v 17 hodin dětské sbory ZUŠ Václava Kálika. Malý pěvecký sbor zazpívá pásmo koled Malí koledníci a několik vánočních písní. Sbor Grygerianek vystoupí společně se smyčcovým orchestrem a pásmem koled Bílé Vánoce. O týden později, ve čtvrtek 14. prosince opět v 17 hodin, vystoupí klavírista Dominik Fajkus a violoncellista Jan Hanousek. Cyklus zakončíme v sobotu 16. prosince v 17 hodin koncertem s názvem Parlando cantabile (Od řeči ke zpěvu) v podání Komorního pěveckého sboru Slezské univerzity. Vstupné na adventní koncerty je zdarma.

Do Památníku Petra Bezruče jste ve dnech 3., 10. a 17. prosince zváni na akci s názvem Vítáme advent. Od 14 do 16 hodin zde bude připraven program pro rodiny s dětmi, na němž si budeme povídat o adventu, zaposloucháme se do četby knihy Ivana Olbrachta „Biblické příběhy“ a nakonec si vytvoříme malou vánoční památku.

V předvánočním období nebude chybět ani oblíbené malování baněk, které bude v Historické výstavní budově probíhat až do 22. prosince od 8 do 18 hodin vždy od pondělí do pátku. Více podrobností o jednotlivých akcích najdete na www.szm.cz.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.