Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Akvaristika pro začátečníky

Historická výstavní budova (Slezské zemské muzeum)

Víte, jak správně vybrat akvárium? Jaký postup musíte dodržet, abyste získali obraz krásného vodního světa u vás doma? A kolik času byste měli tomuto koníčku věnovat?

Mít doma rybičky je přáním mnoha lidí. Mylně se totiž domnívají, že se jedná o nenáročnou a levnou zálibu. Opak je však pravdou. S úskalím akvaristiky vás během své přednášky podrobně seznámí Martin Gajdošík, zoolog Slezského zemského muzea. Poradí vám, jak si založit nenáročné akvárium, jak vybrat vhodné druhy rostlin a ryb pro akvaristy – začátečníky a jak takovou nádrž ošetřovat. Mimo jiné vám také přiblíží, s jakými běžnými rybími nemocemi nebo poruchami růstu rostlin se můžete setkat. Zájemci se rovněž dozvědí podrobnosti o životě rybiček, jejich vhodné kombinaci v akvarijním prostředí či o možnostech jejich rozmnožování.

Pokud si chcete doma nebo v kanceláři založit akvárium, ale nejste si jistí, zda k tomu máte všechny potřebné znalosti, neváhejte a přijďte si poslechnout zajímavou přednášku plnou užitečných informací.

Akce se koná 21. června 2017 v 17.30 hodin v Historické výstavní budově Slezského zemského muzea. Vstupné zdarma. Více na www.szm.cz.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.