Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Československá populární hudba a její představitelé na festivalu MIDEM 1968–1969

Historická výstavní budova (Slezské zemské muzeum)

05. 04. 2017

Období 60. let 20. století bylo v hudebním světě plné zvučných jmen. Británii ovládli „Brouci“ a „Stouni“. V Americe se o přízeň publika ucházeli vedle Boba Dylana začínající hvězdy jako David Bowie nebo Alice Cooper.

Ale jaká byla situace v Československu? Jednou z možností, jak mohli naši zpěváci ukázat světu své umění, byl hudební festival v jihofrancouzském městě Cannes, který představoval na konci 60. let 20. století jakési tržiště, na kterém se každoročně setkávali zpěváci a producenti téměř ze všech zemí světa. Úkolem reprezentantů jednotlivých zemí bylo předvést na festivalu to nejlepší ze soudobé pop-kultury své země a hlavně to co nejlépe prodat.

Jste zvědaví na to, kdo z tehdejších československých zpěváků nás na světové fórum uvedl a jakých výsledků tehdy dosáhl? Zajímá vás, jak to v zákulisí takového hudebního tržiště vypadalo a s jakými skladbami tam naši umělci přijeli? Pokud ano, přijďte si poslechnout zajímavou přednášku Kamila Rodana.

Akce se koná ve středu 5. dubna 2017 v 17.30 hodin v Historické výstavní budově Slezského zemského muzea. Vstupné zdarma. Více na www.szm.cz.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.