Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Den seniorů ve Slezském zemském muzeu

Historická výstavní budova (Slezské zemské muzeum)

30. 09. 2016

Po úspěšném prvním ročníku akce Den seniorů ve Slezském zemském muzeu, který se loni uskutečnil v Národním památníku II. světové války, jsme letos rozšířili nabídku o další expoziční areál.

Ačkoli celosvětově připadá Mezinárodní den seniorů na 1. října, ve Slezském zemském muzeu jsme připravili program pro seniory již v pátek 30. září 2016. Už podruhé se senioři mohou vydat do Národního památníku II. světové války v Hrabyni, kde pro ně bude připraven bohatý kulturní program. V době od 9 do 17 hodin se mohou těšit například na komentované prohlídky výstavy Hrabyně včera a dnes, přednášku na téma Lidice, výtvarnou dílnu nebo fotoateliér s možností vyfotit se v dobových uniformách z II. světové války. Vstupné pro návštěvníky starší 60 let činí 10 Kč.

 

Nově budou také v Historické výstavní budově připraveny edukační programy za zvýhodněné vstupné ve výši 10 Kč pro osoby starší 60 let. V 10 hodin se zájemci o přírodu mohou zúčastnit programu s názvem Z ptačí perspektivy, prostřednictvím kterého nahlédnou do světa ptáků a dozví se podrobnosti o jejich dovednostech i zajímavých životních strategiích. Ve 14 hodin začíná program s titulem Koloniál aneb o finanční gramotnosti, během něhož návštěvníkům přiblížíme detaily o koloniích, rostlinách, které obohatily náš jídelníček od novověku, připomeneme zámořské objevy a opomenuty nezůstanou ani platidla a jejich ochranné prvky.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.