Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Izrael - ptačí ráj

Historická výstavní budova (Slezské zemské muzeum)

28. 02. 2018

Izrael není jen zemí mnoha konfliktů. Na jeho území se díky jedinečné geografické poloze vyskytuje řada vzácných zástupců rostlinné i zvířecí říše.

Mimo jiné se také nachází na jedné z hlavních tahových cest ptactva, a tak není divu, že zde můžeme najít více než 500 druhů ptáků. I to je důvod, proč se do „Svaté země“ sjíždějí ornitologové z celého světa. Mnozí z nich totiž chtějí být svědky unikátního ptačího festivalu s oficiálním názvem Eilat Birds Festival, který se každoročně koná v druhé půli března v městečku Eilat. Pozorovat opeřence v době vrcholícího tahu se vydal také Michal Jakubec, preparátor Slezského zemského muzea. Během své přednášky vám přiblíží například to, které vzácné ptačí druhy se vyskytují na území Izraele, kdy je ideální doba pro jejich pozorování nebo které oblasti jsou kromě jihoizraelského Eilatu vyhledávanými destinacemi ornitologů.

Akce se koná ve středu 28. února 2018 v 17.30 hodin v Historické výstavní budově Slezského zemského muzea. Vstup zdarma. Více na www.szm.cz.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.