Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Královské svatby moderní doby

Historická výstavní budova (Slezské zemské muzeum)

Proč se nynější britská královna Alžběta II. se svým budoucím manželem, princem Philipem, zasnoubila tajně? Může být předem dohodnuté manželství skutečně šťastné? A jak přísná jsou kritéria pro výběr partnerů královských potomků?

Odpovědi nejen na tyto otázky se dozvíte na přednášce Kamila Rodana, výzkumného a vývojového pracovníka Slezského zemského muzea. Lesk královských svateb a úsměvy novomanželů totiž neznamenaly pro mnohé představitele vládnoucích rodů právě nejšťastnější okamžiky v životě. Pohled na výběr partnerů se sice i v královských rodinách v průběhu posledního století změnil, ale došlo opravdu ke skutečné změně?

Přijďte si poslechnout vyprávění o tradičních i neobvyklých královských svatbách a dozvíte se třeba to, jak probíhají královské námluvy, který sňatek je dnes považován za šťastný a odkdy je členům britské královské rodiny zapovězeno ženit se a vdávat s Němci.

 

Přednáška se koná ve středu 19. října 2016 v 17.30 hodin v Historické výstavní budově, Komenského 10, Opava. Vstupné zdarma.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.