Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Mezinárodní den muzeí ve Slezském zemském muzeu

Historická výstavní budova (Slezské zemské muzeum)

21. 05. 2016 - 22. 05. 2016

Oslavte s námi Mezinárodní den muzeí a zjistěte, že muzea již dávno nejsou jen budovy plné vitrín se sbírkovými předměty.

V Historické výstavní budově se prostřednictvím doprovodnému programu k výstavě Čas dětství a her vrátíte zpátky do dětských let. Připraveny pro vás budou známé i méně známé hry z 19. a první poloviny 20. století. S pomocí muzejních pedagožek si vyrobíte originální dětské suvenýry a během komentovaných prohlídek výstavy se dozvíte zajímavosti o dětském životě v minulých staletích. Program bude v Historické výstavní budově probíhat ve dnech 21. – 22. května 2016 vždy od 9 do 18 hodin.

V Památníku Petra Bezruče se můžete v sobotu 21. května 2016 zúčastnit workshopu k výstavě Krása a tajemství starého Nizozemí. Čeká na vás alchymistická dílna, komentovaná prohlídka výstavy nebo čtení z knih. Akce se koná v době 8–12 hodin a 13–17 hodin.

A pro ty z vás, kteří máte rádi přírodu a architekturu, jsme připravili muzejní procházky, které vás provedou zahradami Janottovy vily, Grauerovy vily, paláce Razumovských a Hötzendorfova domu. Sraz zájemců bude v sobotu 21. května 2016 v 17 a 18 hodin před branou vedle Janottovy vily (Tyršova 1). Počet účastníků v každé skupině maximálně 20 osob.

Vstupné na akce zdarma.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.